Imiona "trudnych" kobiet. Bez wahania wskazano trzy

Imiona "trudnych" kobiet. Bez wahania wskazano trzy

Źródło zdjęć: © Adobe Stock
05.10.2023 08:53, aktualizacja: 05.10.2023 10:20

Nie boją się nikogo ani niczego. To ich w rodzinie należy się obawiać, ponieważ potrafią spacyfikować człowieka jednym słowem. Małgorzata, Marzena i Krystyna to wyjątkowo silne i zdecydowane kobiety.

Małgorzata świetnie wszystko zorganizuje

Imię Małgorzata było popularne w Polsce już od średniowiecza i nadal jest często nadawane. Nic dziwnego, bo posiadaczki tego imienia charakteryzują się silnym charakterem i niezłomnością – Gośki nie dają sobie w kaszę dmuchać! Są ambitne i cenią sobie w życiu stabilność.

Małgorzaty wykazują niesamowite zdolności organizacyjne, dzięki czemu bez trudu potrafią ogarnąć całą rodzinę: zaplanują cały dzień dla męża, syna, teściowej i sąsiadki. Każdemu wyznaczają zadania, a później z nich rozliczą. Jeśli ktoś się nie wykaże, może liczyć na pełne wyrzutu spojrzenie… Przecież tak w niego wierzyła!

Małgorzata to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od starogermańskiego imienia Malgred, które składa się z połączenia dwóch słów: mal oznacza "mocny, potężny", a gred – czczony. Imię Małgorzata można zatem przetłumaczyć jako "podziwiana z powodu potęgi" albo "bogata w zaszczyty".

Z Krystyną nikt nie ośmiela się zadzierać

Wszyscy, którzy znają Krystyny, wiedzą, że lepiej nie wchodzić im w drogę. Kobiety noszące to imię są postrzegane jako wyjątkowo pewne siebie, zdecydowane i silne psychicznie. Charakteryzują się zazwyczaj charyzmą i zdolnościami przywódczymi. Kryśki nikogo nie proszą o pomoc, wszystko potrafią same zorganizować, z czego są bardzo dumne.

Ktoś mógłby powiedzieć, że z czasem z Krystyn wyrastają zołzy, ale może zwyczajnie boi się silnych kobiet, które mają własne zdanie. Imię Krystyna jest stosunkowo popularne zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach.

Krystyna to imię żeńskie pochodzenia greckiego, skąd zostało płynnie przeniesione do tradycji łacińskiej. W tłumaczeniu oznacza po prostu osobę należącą do Chrystusa. To żeński odpowiednik imienia Krystyn (Christinus).

Marzena nie boi się mówić, co myśli

Kobiety obdarzone tym imieniem potrafią być wybuchowe. Nie potrafią tłumić w sobie emocji ani… krytycznych uwag, których nikomu nie szczędzą, bo wyjątkowo cenią sobie szczerość i jasne sytuacje. Fakt, że czasami starają się je rozjaśnić za pomocą krzyku, to zupełnie inna kwestia. Marzeny cechuje kreatywność, wyobraźnia oraz marzycielska natura.

Noszą w sobie wiele entuzjazmu, ale niestety też słomiany zapał – mają mnóstwo pomysłów, których realizację rozpoczynają, ale nie potrafią niczego doprowadzić do końca. Imię Marzena cieszyło się szczególną popularnością w Polsce w latach 70. i 80. XX wieku.

Marzena jest zdrobnieniem od Małgorzaty lub Marzanny, które z czasem stało się samodzielnym imieniem. Niektórzy próbują wywodzić je od czasownika "marzyć". Mimo że ta etymologia jest błędna, to jednak bardzo urocza.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także