Impreza w domu parafialnym. Nie pierwsza taka w Rybniku

Parafia organizuje imprezę (zdjęcie ilustracyjne)
Parafia organizuje imprezę (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

25.10.2023 15:24, aktual.: 26.10.2023 09:20

Bazylika w Rybniku postanowiła zorganizować bal w terminie Halloween. Wejście kosztuje kilka złotych, a w planach jest sporo atrakcji. Duchowni zachęcają jednak do innych rozrywek, niż straszenie upiornymi przebraniami.

Impreza poprzedzająca dzień Wszystkich Świętych, czyli Halloween od lat cieszy się ogromną popularnością. Okolicznościowe zabawy organizowane są głównie w Ameryce Północnej, jednak w Polsce z roku na rok zdobywają coraz więcej sympatyków.

Z tego względu Bazylika św. Antoniego w Rybniku również postanowiła zorganizować imprezę, która odbędzie się 31 października. Będzie to jednak zupełnie inna wersja Halloween. "Noc Wszystkich Świętych" obejmuje spowiedź, eucharystię oraz bal w domu parafialnym. To jednak nie wszystko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Małgorzata Rozenek: "Halloween to święto, żeby celebrować radość życia"

Kościół organizuje imprezę na Halloween

To nie pierwszy raz, gdy impreza organizowana jest przez ruch oazowy i duchownych z Bazyliki św. Antoniego w Rybniku. W ubiegłych latach 31 października parafianie także mieli możliwość wzięcia udziału w Nocy Wszystkich Świętych. Nie jest to jednak tradycyjne Halloween, ale zabawa, podczas której młodzież przebiera się za swoich ulubionych świętych.

Jak zapewnia ksiądz Szymon Karnówka, impreza nie ma być odpowiedzią na Halloween, a przybliżeniem młodym, że dzień Wszystkich Świętych mimo wszystko ma radosny wymiar.

- Myślę, że odpowiedź na Halloween to jest trzeciorzędna sprawa. Pierwsza rzecz to jest na pewno podkreślenie uroczystości Wszystkich Świętych jako takiej uroczystości, która ma mobilizować Kościół do tego, żeby o swoją świętość dbać i szukać jej. I też pokazanie takiej radosnej strony tej uroczystości. Bo nam się to też kojarzy z taką jakąś nostalgią i smutkiem. Natomiast sama wymowa tej uroczystości jest jak najbardziej pozytywna – mówił ksiądz dla portalu rybnik.com.pl

Przebranie jest obowiązkowe

Uczestnicy imprezy organizowanej przez Bazylikę św. Antoniego muszą przebrać się za swojego ulubionego świętego, a także zabrać ze sobą atrybuty charakterystyczne dla danej postaci. Ma to podkreślić codzienną bliskość świętych. Tegoroczne hasło wydarzenia to "Stać się jak dzieci".

- Ta widzialna obecność tych ludzi przebranych za świętych ma nam uświadomić, że to jest ktoś realny, kto kiedyś żył i nadal istnieje. Bo możemy na ich wstawiennictwo liczyć i że mamy kogo naśladować - dodał ksiądz Szymon.

Na stronie wydarzenia na Facebooku znajduje się plan zabawy. Impreza rozpoczyna się o godzinie 17:30 od spowiedzi świętej. Następnie o 18:00 planowana jest godzinna eucharystia oraz półgodzinna modlitwa.

Bal w Domu Parafialnym rozpoczyna się o 19:30 i ma potrwać aż do północy. Aby wziąć udział w imprezie oprócz przebrania, należy uiścić opłatę w wysokości 5 zł oraz potwierdzić obecność poprzez specjalny formularz.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (215)
Zobacz także