INNOWACJA NA RYNKU GRZEJNIKÓW

INNOWACJA NA RYNKU GRZEJNIKÓW

INNOWACJA NA RYNKU GRZEJNIKÓW
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.08.2019 11:35

Wydawałoby się, że grzejnik to po prostu grzejnik. Ma jedną prostą funkcję – ogrzewać pomieszczenie, a jego kolor najczęściej jest biały. A co jeżeli grzejnik mógłby mieć właściwości antybakteryjne i zwalczać drobnoustroje? Albo co jeżeli mógłby być nie tylko grzejnikiem, ale też dekoracją wnętrza?

Teraz nie musimy się już zastanawiać i myśleć co by było gdyby, ponieważ rynek grzejników stale się rozwija i daje nam wiele nowoczesnych rozwiązań.

Grzejnik o właściwościach antybakteryjnych jest pokryty specjalną powłoką Interpon AM firmy AkzoNobel z technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote®. Jest to środek z aktywnymi jonami srebra który zapobiega rozmnażaniu się i przetrwaniu drobnoustrojów, takich jak bakterie, pleśnie oraz grzyby. Powstał on z myślą, by wspierać rodziców w walce z drobnoustrojami w domu. Jest to pierwszy produkt tego typu w Polsce.

Obraz
© Materiały prasowe

Grzejnik z jonami srebra KFA Armatura jest w stanie realnie wpłynąć na stan powietrza w domu czy mieszkaniu, a przez to na zdrowie jego mieszkańców. Znajduje się w każdym pomieszczeniu i ma stosunkowo dużą powierzchnię, która w dodatku przyciąga drobnoustroje na zasadzie elektrostatycznej. A pamiętajmy, że bakterie najlepiej rozwijają się tam, gdzie jest ciepło.

Technologia BioCote®:
• Posiada udowodnioną skuteczność w zwalczaniu szerokiej gamy bakterii, grzybów oraz wirusa H1N1.
• Redukuje liczbę drobnoustrojów nawet o 99,99%.
• Znaczna redukcja zarazków w otoczeniu w ciągu 15 minut, a nawet o 99,5% w ciągu zaledwie 2 godzin.
• Działa nieprzerwanie przez cały przewidywany okres użytkowania produktu.

Obraz
© Materiały prasowe

Marka KFA Armatura stworzyła też coś dla fanów designerskich wnętrz – grzejnik aluminiowy w kolorze matowego grafitu. Jest to połączenie designu i funkcjonalności, które idealnie wpasowuje się we wnętrza w stylu industrialnym i loftowym, ale też nowoczesnym i minimalistycznym. Jest to świetne rozwiązanie dla miłośników nietuzinkowych przestrzeni dopracowanych w każdym calu. Grzejnik nie musi już być tylko grzejnikiem, teraz może być także dekoracją nadającą wnętrzu nowego charakteru.

Obraz
© Materiały prasowe

Warto też wspomnieć, że wszystkie grzejniki marki KFA Armatura są w pełni produkowane w Polsce i cechuje je szybkie nagrzewanie ze względu na małą masę jednostkową i świetną przewodność cieplną aluminium. Nagrzewają się nawet kilka razy szybciej niż w stalowych modelach płytowych i żeliwnych o podobnej mocy i aż kilkanaście razy szybciej niż w przypadku ogrzewania podłogowego.

Źródło artykułu:Materiał Partnera