GwiazdyIzabella Łukomska-Pyżalska pomaga uchodźcom. Przyjęła cztery rodziny

Izabella Łukomska-Pyżalska pomaga uchodźcom. Przyjęła cztery rodziny

Izabella Łukomska-Pyżalska przyjęła cztery rodziny z Ukrainy
Izabella Łukomska-Pyżalska przyjęła cztery rodziny z Ukrainy
Źródło zdjęć: © AKPA | Podlewski
07.03.2022 15:30

Izabella Łukomska-Pyżalska postanowiła zaangażować się w pomoc uciekającym przed wojną Ukrainkom. Pomogła bliskim i znajomym swoich pracowników pochodzącym z Ukrainy i przyjęła do domu cztery rodziny. To nie koniec wsparcia, które zaoferowała uchodźcom.

Izabella Łukomska-Pyżalska poinformowała fanów na swoim Instagramie, że podjęła decyzję, by przyjąć pod swój dach osoby, które uciekły z Ukrainy. Jak sama napisała, są to cztery rodziny, "w tym 6 dzieci i dwie kobiety w ciąży". Uchodźczynie wraz z dziećmi to krewne i znajome pracowników firmy, którą prowadzi.

Izabella Łukomska-Pyżalska pomogła też walczącym Ukraińcom

Łukomska-Pyżalska podkreśliła, że cieszy się, że mogła pomóc uciekającym z wojny osobom i zapewnić im dach nad głową. Opisuje też, że mężczyźni postanowili wrócić do Ukrainy, by walczyć tam o wolność kraju, mimo że "nigdy nie trzymali broni w ręku. A karabin widzieli tylko w internecie…" - kwituje celebrytka.

"Niełatwo jest zrozumieć takie decyzje. Ciężko się z nimi pogodzić. Żegnać ludzi, których możemy już nie zobaczyć" - pisze w poście opublikowanym na swoim instagramowym profilu.

Nie pozostawiła jednak wracających do kraju mężczyzn bez wsparcia, postanowiła zakupić im specjalistyczny sprzęt. "Kupiłam im noktowizor, bo taki sprzęt jest najbardziej potrzebny w Ukrainie" - dzieli się ze swoimi odbiorcami.

Kim jest Izabella Łukomska-Pyżalska?

Izabella Łukomska-Pyżalska to była modelka, która otrzymała rozgłos pozując dla "Playboya". Jej zdjęcia ukazywały się nie tylko w polskiej edycji magazynu, ale również i w amerykańskiej. W 2001 została uhonorowana tytułem Dziewczyny Roku polskiej wersji pisma.

Przez siedem lat była prezeską klubu piłkarskiego Warta Poznań. Określana bywa jako "najbardziej znana pani prezes w polskim futbolu". Później jednak wraz z mężem, Jakubem Pyżalskim, związali się z branżą budowniczą - prowadzili razem firmę deweloperską Family House, od marca 2019 roku znaną pod nazwą Yellow Point Investment, gdzie była wiceprezeską.

W 2013 Izabella Łukomska-Pyżalska znalazła się w rankingu 100 najbogatszych kobiet w Polsce opracowanym przez tygodnik "Wprost". Zajęła tam 98. miejsce.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!