Trwa ładowanie...
ycipk-1f3xwc
Materiał Partnera
Ludzie

Jak ćwiczyć koncentrację?

Ćwiczyć koncentrację można na wiele sposobów. Pomocne mogą być: nauka medytacji, rozwiązywanie łamigłówek, nauka nowego sportu lub języka. W procesach przyswajania wiedzy i koncentracji bardzo ważną rolę odgrywa kondycja mózgu i całego organizmu. Sprawdź, jak wpłynąć na usprawnienie procesów koncentracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smiling girl relaxing at home, she is playing music using a smartphone and wearing white headphones
Smiling girl relaxing at home, she is playing music using a smartphone and wearing white headphones (Materiały prasowe)
ycipk-1f3xwc

Oprócz wykonywania typowych ćwiczeń na koncentrację dobrze jest wspierać działanie mózgu dbając o jego prawidłową regenerację i odżywienie. Nieodpowiednio odżywiony i nawodniony organizm nie będzie w stanie działać na 100%. Dlatego do diety warto włączyć elektrolity na wzmocnienie w postaci wody mineralnej oraz pokarmów zawierających korzystne dla układu nerwowego minerały.

Stosuj dietę dla mózgu

Warto do swojej diety włączyć substancje, jak elektrolity musujące, warzywa i owoce czy zioła, które wspierają prawidłowe działanie układu nerwowego. Przykładowo, elektrolity na wzmocnienie spożywane w trakcie wysiłku intelektualnego pomagają nawodnić organizm i ograniczyć zmęczenie. Znajdziesz je w wodzie mineralnej, napojach izotonicznych czy gotowych saszetkach zawierających elektrolity musujące.

ycipk-1f3xwc

Do jadłospisu włącz też substancje, które zawierają korzystne dla mózgu witaminy i minerały, na przykład: banany, kasze, pełnoziarniste produkty, tłuste ryby, pomidory, ziemniaki oraz zielone warzywa. Czy elektrolity można pić codziennie? Tak, szczególnie, że możesz je przyrządzić samodzielnie.

Przepis na elektrolity domowej roboty: zmieszaj szklankę wody mineralnej, szczyptę soli himalajskiej i łyżeczkę miodu. Sól himalajska jest bogata w minerały takie, jak sód, potas czy magnez, a te właśnie minerały zawierają elektrolity musujące.

Ćwicz codziennie

Ćwiczyć zdolność koncentracji można na wiele sposobów, jednak nie ma tutaj drogi na skróty. Niezależnie, czy skupiasz uwagę na oddechu medytując, na prawidłowym wykonywaniu skomplikowanych ćwiczeń ze sztangą, na nauce słówek nowego języka czy też rozwiązywaniu łamigłówek – sukces będzie zależał od ilości wysiłku, jaki włożysz w pracę. Każda z metod koncentracji może dawać dobre rezultaty.

ycipk-1f3xwc

Dla niektórych lepsze wyniki przyniesie na przykład gra w tenisa lub ping-ponga, gdzie zasady wymuszają skupienie uwagi na piłce. Z kolei inny mózg łatwość koncentracji znajdzie w nauce gry na instrumencie albo medytacji. Skuteczność ćwiczeń zawsze zależy przede wszystkim od starań włożonych w ich wykonanie.

Sen to klucz do koncentracji

Brak snu, czyli popularne szczególnie przed egzaminami „zarywanie nocy” nie jest skuteczną strategią. Gdy pracujesz albo uczysz się od wielu godzin i nie jesteś w stanie przyswajać już nowej wiedzy, najlepiej zrobić sobie przerwę i uciąć sobie drzemkę. Gdy śpisz, twój mózg systematyzuje i utrwala zdobytą wiedzę, co oznacza że sen wspiera procesy zapamiętywania. Dlatego właśnie nie warto spodziewać się, że niewyspany umysł będzie w stanie szybko kojarzyć fakty i koncentrować się na rozwiązywaniu zadań lub przyswajaniu nowej wiedzy.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1f3xwc

ycipk-1f3xwc
ycipk-1f3xwc