GotowaniePrzepisyJak korzystać z dobrodziejstw szlachetnych trunków?

Jak korzystać z dobrodziejstw szlachetnych trunków?

Jak korzystać z dobrodziejstw szlachetnych trunków?
Źródło zdjęć: © JupiterImages/EAST NEWS

22.01.2007 15:18, aktual.: 10.09.2018 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znane łacińskie przysłowie powiada, że w winie ukryta jest prawda natomiast, zdrowie zawarte jest w wodzie. Tymczasem współczesna medycyna odkryła, że kieliszek wina nie tylko wpływa korzystnie na dobre samopoczucie, ale również na zdrowie. Wystarczy tylko odpowiednio korzystać z dobrodziejstw tego szlachetnego trunku.

Wino to skarbnica potrzebnych organizmowi związków chemicznych. Osłania żołądek przed bakterią odpowiedzialną za wrzody, przyspiesza metabolizm, zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę, ochrania serce i układ krwionośny. Dzięki zawartości składników przeciwutleniających chroni przed chorobami nowotworowymi i zapobiega procesowi starzenia organizmu.

Pij tylko z umiarem

Psycholodzy ze swej strony również potwierdzają korzyści jakie przynosi picie wina, oczywiście w niewielkich ilościach. Ten szlachetny trunek łagodzi napięcia i stres oraz zwalcza bezsenność. Optymalna ilość wina, którą bez obaw możemy się delektować jest zróżnicowana od wieku, płci, stanu zdrowia. Jednak w przybliżeniu można ustalić, że dla mężczyzn dzienna ilość to 2-3 kieliszki, a dla kobiet 1-2 kieliszki po 100 ml.

Również firmy kosmetyczne korzystając z działania winogron oraz wina produkują preparaty na ich bazie. Maseczki i kremy przeciwdziałają zmarszczkom, ściągają, dezynfekują. Kąpiele, masaże rozluźniają, regenerują organizm oraz skórę. Płukanki na bazie pestek z winogron odżywiają delikatne włosy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także