Trwa ładowanie...

Jak poprawić komfort życia seksualnego? Bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej

Zapytaliśmy dr n. med. Beatę Dethloff, lekarza medycyny estetycznej i anti-aging, o to jak dzięki prostym zabiegom uporać się z intymnymi problemami.

Jak poprawić komfort życia seksualnego? Bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznejŹródło: 20m2 Łukasza
d9hwd5h

Z upływem lat nasze tkanki zanikają a komfort życia seksualnego obniża się. Wiele kobiet odczuwa nieprzyjemne dolegliwości w trakcie współżycia ponieważ skóra i błona śluzowa w okolicach intymnych się odwadnia a komórki degenerują. Wrodzona nieprawidłowa budowa okolic intymnych, zmiany następujące na skutek naturalnego porodu i upływających lat dotykają wielu kobiet. Wpływa to na zdrowie i komfort życia seksualnego. Zapytaliśmy dr n. med. Beatę Dethloff, lekarza medycyny estetycznej i anti-aging, o to jak dzięki prostym zabiegom uporać się z intymnymi problemami.

Z jakimi problemami borykają się Polki?

Z wiekiem tak jak cały nasz organizm również pochwa i zewnętrzne narządy rozrodcze starzeją się, tracą jędrność i elastyczność. Należy o nie dbać tak samo jak o skórę twarzy, aby cieszyć się dłużej satysfakcjonującą aktywnością seksualną. Szczególnie w okresie menopauzy pacjentki uskarżają się suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem gdyż w tym okresie znacznie spada produkcja fibroblastów i kolagenu oraz zmniejsza się aktywność gruczołów śluzowych. Na to też są sposoby.

Najczęstszymi problemami z jakimi spotkałam się u pacjentek to asymetria, przerost warg sromowych mniejszych oraz zwiotczenie skóry i zmniejszenie się warg większych. Pacjentki, które urodziły drogami naturalnymi często uskarżają się na rozluźnienie ścianek pochwy prowadzące w konsekwencji do problemów z nietrzymaniem moczu, czy mniejszej satysfakcji z życia intymnego.

d9hwd5h

Jakie zabiegi są najbardziej popularne?

Ginekologia estetyczna jest nową dziedziną w medycynie, ale rozwija się bardzo prężnie i dynamicznie. Od niedawna obecna jest również w naszej klinice, w której jest możliwość skorzystania z wielu zabiegów. Między innymi z najnowocześniejszej technologii laserowej Monalisa Touch, dzięki której można obkurczyć ścianki i poprawić nawilżenie pochwy, leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu, obkurczyć wargi sromowe mniejsze, odmłodzić oraz wybielić zewnętrzne miejsca intymne.

Zaawansowanym zabiegiem jest labioplastyka polegająca na zmniejszeniu i nadaniu odpowiedniego kształtu warg sromowych mniejszych przy pomocy lasera. Ten zabieg wykonuje się nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim jeżeli pacjentka odczuwa dyskomfort podczas codziennych aktywności lub podczas współżycia seksualnego. Zabieg jest praktycznie bezinwazyjny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Gojenie następuje dużo szybciej niż w tradycyjnej chirurgii plastycznej a efekt jest praktycznie taki sam. Rekonwalescencja trwa około tygodnia a pacjentka może spokojnie wracać do pracy. Po zabiegu wewnętrznym należy zaprzestać współżycia na tydzień ale wszelkie inne czynności są dozwolone. Przez kilka dni należy unikać miejsc gdzie jest duże siedlisko bakterii typu baseny, sauny i lepiej nie brać kąpieli tylko prysznic. Staramy się nasze pacjentki bardzo dobrze edukować w tym zakresie i dajemy odpowiednie leki zewnętrzne które niwelują stan zapalny.

Do rewitalizacji zewnętrznych miejsc intymnych używa się osocza bogatopłytkowego oraz thermoliftingu. Zabiegi te stumulują skórę do produkcji kolagenu, namnożenia włókien elastynowych, fibroblastów, wytwarzania nowych naczyń krwionośnych i powodują całkowitą rewitalizację tej okolicy. Zabiegi, tak jak i te na twarz znacznie ujędrniają, odmładzają i polepszają elastyczność skóry.

Natychmiastową metodą poprawy wyglądu okolic intymnych jest kwas hialuronowy. Stosowany jest on w celu obkurczenia ścianek pochwy, nawilżenia oraz wypełnienia warg sromowych większych. Zbyt małe wargi sromowe większe to brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego co może powodować częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicach intymnych. Wszystkie zabiegi przeprowadzamy tak, aby pacjentka czuła się komfortowo. Dzięki temu może ona bardzo szybko wrócić do codziennych obowiązków.

d9hwd5h

Ginekologia estetyczna ma leczyć czy upiększać kobietę?

Mają leczyć duszę i upiększać ciało. Okolice intymne są bardzo ważne dla każdej kobiety. Tak jak dbamy o swoją twarz i ciało korzystając z medycyny estetycznej, tak samo pielęgnujemy okolice intymne. Każda kobieta chce czuć się piękna i wyjątkowa, a jakość życia seksualnego ma na to ogromny wpływ. Ginekologia estetyczna poprawia komfort psychiczny wielu pacjentkom, które mają problemy z tym związane. Dotychczas ginekologia kojarzyła nam się z bardzo drastycznymi zabiegami, z ciężkimi chorobami, z porodami, ciążą, nowotworami. Teraz chcemy leczyć kobiety upiększając je.

Praktycznie każda kobieta, która urodziła dziecko ma blizny. Czy można coś z nimi zrobić? Niestety, w trakcie porodu krocze ulega pęknięciu bądź celowemu nacięciu przez lekarza. Takie blizny bardzo często deformują narząd rodny. Również przy użyciu lasera Monalisa Touch możemy je zniwelować, odbudować tkankę wokół by były one jak najmniej widoczne zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Czy ginekologia estetyczna jest niezbędna, żeby kobieta mogła szybko dojść do siebie po ciąży?

Chociaż ciąża i poród są procesami naturalnymi, ciąża jest jednym z okresów najbardziej zmieniających i obciążających organizm kobiety i jej strefy intymne. Najczęstszymi problemami po porodzie jest rozluźnienie ścianek pochwy, które powoduje m.in. wysiłkowe nietrzymanie moczu. Kobiety chcą wrócić do wagi sprzed okresu ciąży, zlikwidować rozstępy na skórze, czy bliznę po cesarskim cięciu. Brak akceptacji swojego zmienionego ciała powoduje kompleksy i bardzo obniża jakość życia, w tym seksualnego.

d9hwd5h

Po ciąży zalecam pacjentkom połączenie ginekologii estetycznej z innymi zabiegami. Blizny i rozstępy redukujemy laserem frakcyjnym, mezoterapią osoczem bogatopłytkowym i karboksyterapią, czyli podskórnym podawaniem dwutlenku węgla. Na doskwierający Paniom cellulit, miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, luźną skórę, nadmiar wody w organizmie, opuchnięte nogi oraz obrzęki bardzo dobrym rozwiązaniem jest Icoone lub Endermologia LPG, czyli podciśnieniowy masaż drenującymi rolkami. Te wysokiej jakości urządzenia dają spektakularne efekty w modelowaniu sylwetki, walce z cellulitem oraz ujędrnianiu skóry całego ciała. Świetnym uzupełnieniem zabiegu drenującego są fale akustyczne Storz, które rozbijają tkankę tłuszczową i stymulują odnowę komórkowową falami dźwiękowymi, co skutecznie zmniejsza obwód ciała, działa antycellulitowo i drenuje.

„Okolice intymne to miejca bardzo ważne dla nas kobiet i podlegające nieuchronnym procesem starzenia. Obecna medycyna daje nam szerokie możliwości dbania o swój komfort z życia seksualnego więc nie bójmy się z nich korzystać.” - dr n. med. Beata Dethloff.

Klinika Dr Beata Dethloff to nowoczesne centrum anti-aging, które oferuje holistyczną opiekę w zakresie medycyny i ginekologii estetycznej, laseroterapii, dermatologii, kosmetologii, SPA, trychologii i dietetyki oraz testów genetycznych i pokarmowych. Klinika mieści się w ścisłym centrum Warszawy przy ul. Nowogrodzkiej 21. Dr n. med. Beata Dethloff jest lekarzem medycyny estetycznej, doktorem endokrynologii i specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia. Obecnie poszerza swoją wiedzę w Międzynarodowej Szkole Medycyny Przeciwstarzeniowej prowadzonej przez światowej sławy doktora Tierrego Hertoghe'a. Dr n. med. Beata Dethloff uważa, że czas można zatrzymać w sposób jak najbardziej naturalny zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Właścicielka specjalizuje się w programach anti-aging obejmujących profilaktykę zdrowia i urody pacjenta. Stawia na równi modelowanie i odmładzanie twarzy oraz ciała w połączeniu z działaniami przeciwstarzeniowymi całego organizmu. Pacjenci wyglądają młodo, mają więcej
energii i czują się lepiej. O wyjątkowości tego miejsca świadczy szeroki wachlarz usług, profesjonalny zespół, innowacyjne technologie, dyskrecja, bezpieczeństwo, prowadzenie pacjenta w zakresie zapobiegania chorobom i prewencji przeciwstarzeniowej oraz stały kontakt z pacjentem i opieka pozabiegowa.

Artykuł w ramach kampanii społecznej „Piękna bo Zdrowa”.

d9hwd5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9hwd5h