Trwa ładowanie...

Jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Produkty białkowe doskonale wzmagają termogenezę, czyli podnoszą temperaturę naszego ciała, tym samym spalając tkankę tłuszczową.

Share
Jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej?
d26ktfc

Leniwy odpoczynek, brak aktywności fizycznej czy słodkie smakołyki nie sprzyjają zachowaniu szczupłej sylwetki. Dlatego po wakacjach wiele z nas chce jak najszybciej odzyskać figurę. Jak więc skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Produkty białkowe doskonale wzmagają termogenezę, czyli podnoszą temperaturę naszego ciała, tym samym spalając tkankę tłuszczową. Jednak białko nie powinny być jednym składnikiem naszej diety, ponieważ szybko doprowadzimy do zakwaszenia organizmu.

d26ktfc

- Każda aktywność fizyczna wpływa na przyspieszenie naszego metabolizmu - mówi trener Jacek Bilczyński. Skutecznym treningiem jest wysiłek typu cardio, jak np. jogging czy jazda na rowerze. Jednak jego wielką wadą jest to, że przyspiesza metabolizm wyłącznie podczas wysiłku. Dobrym rozwiązaniem jest trening siłowy oraz interwałowy, który nie tylko wpływa na rozwój muskulatury, ale znacząco przyspiesza metabolizm.

- Równie ważne jest regularnie spożywane posiłków, równomiernie rozłożone w ciągu dnia. Częste picie wody wpływa na układ nerwowy, dzięki któremu wzrasta tempo przemian metabolicznych - radzi dietetyk sportowy Uli Somow.

d26ktfc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26ktfc
d26ktfc