"Test ptaszka" robi furorę. Partnerki stosują go coraz częściej

Na czym polega "test ptaszka"?
Na czym polega "test ptaszka"?

28.01.2024 11:44, aktual.: 28.01.2024 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Będąc z kimś w związku, nie zawsze jesteśmy w 100 proc. przekonani, że wybraliśmy właściwie. Istnieją jednak sposoby, które pomogą nam rozwiać wszelkie nasze wątpliwości. Można do nich zaliczyć "test ptaszka", który obecnie robi prawdziwą furorę na TikToku.

TikTok to prawdziwa skarbnica wiedzy. Użytkownicy chętnie dzielą się z innymi swoimi doświadczeniami związanymi z chyba każdą dziedziną życia. Nic więc dziwnego, że często właśnie tam szukamy porad dotyczących związku. Ostatnio wielu tiktokerów radzi, by wypróbować tzw. "bird test" (tł. red. "test ptaszka"). Na czym polega? Już wyjaśniamy.

"Test ptaszka" hitem na TikToku

Będąc z kimś w związku, często mamy nadzieję, że to osoba, z którą spędzimy już resztę życia. Nigdy nie możemy mieć jednak w tej kwestii 100 proc. pewności. Nic więc dziwnego, że czasami każdego z nas nachodzą pewne wątpliwości związane z relacją. Jak może pomóc w tym "test ptaszka"?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wszystko, co musimy zrobić, to nieoczekiwanie wspomnieć o czymś, co z pozoru wydaje się nieistotne. W tym przypadku tiktokerzy często wykorzystują właśnie latające wokół ptaki, skąd też wzięła się nazwa testu. - Bird test robi furorę wśród par, a finalnie wszystko sprowadza się do tzw. "bids for connection", a więc drobnych, codziennych momentów łapania łączności pokiędzy partnerami i wykazania zainteresowania drugą osobą - wyjaśnia Anna Chojnowska, psycholożka.

Tak zrobiła m.in. Kasia, która filmikiem z eksperymentu pochwaliła się w sieci.

- Ale ptaszek ładny - powiedziała w towarzystwie mężczyzny, którego chciała sprawdzić.

On z kolei wykazał ogromne zainteresowanie tematem. Dzięki temu tiktokerka przekonała się, że jest niezwykle ważna dla testowanej osoby.

Skąd wziął się "test ptaszka"?

Chcąc przeprowadzić "bird test" nie musimy skupiać się wyłącznie na ptakach. Możemy wspomnieć niemal o wszystkim, co nas otacza. Ważne jednak, aby to nie było związane bezpośrednio z zainteresowaniami osoby, którą chcemy sprawdzić.

Pomysłodawcą tego testu jest amerykański psycholog i terapeuta behawioralny, John Gottman, którego zdaniem pary wykazujące się większym zainteresowaniem swoimi drugimi połówkami, mają zdecydowanie większą szansę na zbudowanie długiej i szczęśliwej relacji.

"Piękno testu na ptaka polega w zasadzie... na próbie poproszenia dowolnej osoby, z którą jesteś, aby zwróciła się w twoją stronę, nawiązała z tobą kontakt i okazała zainteresowanie czymś, co cię interesuje" - zaznaczył w rozmowie z serwisem USA Today Life terapeuta małżeński, Gary Brown.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (288)