Blisko ludziJak wyczyścić telefon i etui? O tych miejscach niewielu z nas pamięta

Jak wyczyścić telefon i etui? O tych miejscach niewielu z nas pamięta

Jak wyczyścić telefon i etui? O tych miejscach niewielu z nas pamięta
Źródło zdjęć: © Getty Images
14.05.2020 16:21, aktualizacja: 15.05.2020 16:21

Podczas pandemii koronowirusa powinniśmy nie tylko dokładnie myć ręce, ale również dezynfekować większość przedmiotów codziennego użytku. Wielu z nas nie pamięta o czymś, co zawsze mamy pod ręką – telefonie. O to kilka sposobów, jak skutecznie i bezpiecznie wyczyścić naszego smartfona.

Ostatnie badania dowiodły, że po nasz telefon komórkowy sięgamy średnio ponad 2300 razy dziennie. W dobie pandemii koronowirusa szczególnie powinniśmy zwracać uwagę na czystość przedmiotów codziennego użytku. Niewielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że nasz smartfon może być siedliskiem bakterii, dlatego regularnie powinniśmy go czyścić i dezynfekować.

Jak wyczyścić telefon?

Do czyszczenia ekranu świetnie sprawdzi się delikatna ściereczka z mikrofibry. Możemy delikatnie zwilżyć ją alkoholem izopropylowym lub płynem do mycia szyb. W przypadku obudowy mamy dwa wyjścia. Jeśli posiadamy telefon typu unibody, to podobnie jak w przypadku ekranu pomocny będzie delikatny materiał. A jeśli możemy ściągnąć obudowę, to bez problemu umyjemy ją pod bieżącą wodą z mydłem. Następnie zdezynfekujemy, a po wyschnięciu możemy założyć z powrotem. Do czyszczenia wejść słuchawkowych i portów powinniśmy użyć sprężonego powietrza.

Jak wyczyścić etui?

W przypadku etui najefektywniejszym sposobem będzie opłukanie go pod ciepłą bieżącą woda z mydłem. Po wysuszeniu spryskujemy płynem do dezynfekcji, pozostawiamy do wyschnięcia i gotowe.

Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi urodzie. Jak zadbać o cerę?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta