Trwa ładowanie...

Jak wyhodować własne świeże powietrze? Trzy rośliny produkują więcej tlenu niż inne

Zieleń w naszym mieszkaniu nie tylko jest ozdobą. Wpływa też na zdrowy sen, wzmacnianie sił i odprężenie. Dzięki roślinom możemy lepiej oddychać, koncentrować się, a nawet pozbyć się krążących po domu szkodliwych dla zdrowia toksycznych związków. Są takie, które produkują więcej tlenu niż inne i bynajmniej nie są to bardzo wyszukane gatunki. W oparciu o badania przeprowadzone przy współpracy m.in. z NASA wyłonione zostały trzy rośliny doniczkowe, które robią to najlepiej.

Share
Jak wyhodować własne świeże powietrze? Trzy rośliny produkują więcej tlenu niż inne
Źródło: 123RF
d4ula59

Zieleń w naszym mieszkaniu nie tylko jest ozdobą. Okazuje się, że wpływa też na zdrowy sen, wzmacnianie sił i odprężenie. Dzięki roślinom możemy lepiej oddychać, koncentrować się, a nawet pozbyć się krążących po domu szkodliwych dla zdrowia toksycznych związków. Są takie, które produkują więcej tlenu niż inne i bynajmniej nie są to bardzo wyszukane gatunki. W oparciu o badania przeprowadzone przy współpracy m.in. z NASA wyłonione zostały trzy rośliny doniczkowe, które robią to najlepiej.

Według badań rośliny te zwiększają produktywność o ponad 20 procent. Kamal Meattle opowiada jak wyhodować własne świeże powietrze. W oparciu o badania przeprowadzone przy współpracy m.in. z NASA wyłonione zostały trzy rośliny doniczkowe, które robią to najlepiej. Są to:

Palma Areca (Chrysalidocarpus lutescens) - zamienia zawarty w powietrzu dwutlenek węgla na tlen w ciągu dnia.

(fot. 123RF)
Źródło: (fot. 123RF)

Języki teściowej (Sansevieria trifasciata) - ta roślina świetnie nadaje się do sypialni ponieważ przetwarza CO2 w O2 gdy śpimy.

(fot. 123RF)
Źródło: (fot. 123RF)

Epipremnum złociste (Epipremnum aureum) - usuwa z powietrza formaldehyd oraz inne lotne zanieczyszczenia organiczne.

(fot. 123RF)
Źródło: (fot. 123RF)
d4ula59

Podziel się opinią

Share
d4ula59
d4ula59