FitnessJak wyhodować własne świeże powietrze? Trzy rośliny produkują więcej tlenu niż inne

Jak wyhodować własne świeże powietrze? Trzy rośliny produkują więcej tlenu niż inne

Jak wyhodować własne świeże powietrze? Trzy rośliny produkują więcej tlenu niż inne
Źródło zdjęć: © 123RF
27.05.2014 13:33, aktualizacja: 27.05.2014 14:46

Zieleń w naszym mieszkaniu nie tylko jest ozdobą. Wpływa też na zdrowy sen, wzmacnianie sił i odprężenie. Dzięki roślinom możemy lepiej oddychać, koncentrować się, a nawet pozbyć się krążących po domu szkodliwych dla zdrowia toksycznych związków. Są takie, które produkują więcej tlenu niż inne i bynajmniej nie są to bardzo wyszukane gatunki. W oparciu o badania przeprowadzone przy współpracy m.in. z NASA wyłonione zostały trzy rośliny doniczkowe, które robią to najlepiej.

Zieleń w naszym mieszkaniu nie tylko jest ozdobą. Okazuje się, że wpływa też na zdrowy sen, wzmacnianie sił i odprężenie. Dzięki roślinom możemy lepiej oddychać, koncentrować się, a nawet pozbyć się krążących po domu szkodliwych dla zdrowia toksycznych związków. Są takie, które produkują więcej tlenu niż inne i bynajmniej nie są to bardzo wyszukane gatunki. W oparciu o badania przeprowadzone przy współpracy m.in. z NASA wyłonione zostały trzy rośliny doniczkowe, które robią to najlepiej.

Według badań rośliny te zwiększają produktywność o ponad 20 procent. Kamal Meattle opowiada jak wyhodować własne świeże powietrze. W oparciu o badania przeprowadzone przy współpracy m.in. z NASA wyłonione zostały trzy rośliny doniczkowe, które robią to najlepiej. Są to:

Palma Areca (Chrysalidocarpus lutescens) - zamienia zawarty w powietrzu dwutlenek węgla na tlen w ciągu dnia.

Języki teściowej (Sansevieria trifasciata) - ta roślina świetnie nadaje się do sypialni ponieważ przetwarza CO2 w O2 gdy śpimy.

Epipremnum złociste (Epipremnum aureum) - usuwa z powietrza formaldehyd oraz inne lotne zanieczyszczenia organiczne.