Blisko ludziJak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Dzięki kilku krokom to łatwe

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Dzięki kilku krokom to łatwe

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Dzięki kilku krokom to łatwe
Źródło zdjęć: © unsplash.com
Aleksandra Hangel

22.06.2018 17:28, aktual.: 22.06.2018 20:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląd odgrywa niesamowicie ważną rolę w tym, jak oceniają cię ludzie. Masz największą szansę na wywieranie dobrego wrażenia, jeśli wyglądasz najlepiej, jak potrafisz. Ale sam wizualny aspekt nie wystarczy.

Jako, że masz tylko jedną szansę, aby zrobić pierwsze wrażenie, powinnaś zachować kilka podstawowych zasad, aby upewnić się, że twoja osoba pozostanie w pamięci rozmówcy jedynie w pozytywnym wydźwięku. Z pomocą przychodzi ekspertka od rozwoju osobistego, Carole Anne Rice, która w rozmowie z portalem Female First zdradziła swoje sposoby.

Uśmiechaj się i nawiązuj kontakt wzrokowy

Oprzyj się, zrelaksuj i uśmiechnij tak, jakbyś był naprawdę zadowolony ze spotkania z nową osobą. Spójrz jej prosto w oczy, zapamiętaj imię i dodaj – „Miło cię poznać (IMIĘ)".

Powiedz coś o sobie i skieruj uwagę na rozmówcę

Większość ludzi uwielbia, gdy uwaga jest na nich skierowana. Dlatego na spotkaniu powiedz krótko coś o sobie, ale później odciągnij uwagę od siebie i skieruj ją na twojego rozmówcę. Okazuj zainteresowanie tym, co mówi i trzymaj zapasowe lodołamacze, aby podtrzymać rozmowę. Na przykład - Jakie jest twoje największe wyzwanie w tej chwili?", "Co uwielbiasz w tym, co robisz?"

Jeśli dostaniesz wizytówkę, trzymaj ją w obu dłoniach i poświęć kilka chwil na jej przeczytanie i obejrzenie

Skomentuj tytuł lub projekt wizytówki. Wrzucanie jej do kieszeni lub torby bez patrzenia na nią wydaje się nieuprzejme, a niektórzy uważają to nawet za obraźliwe.

Pozostaw po spotkaniu "dobry feeling"

Gdy rozmowa będzie dobiegała końca, postaraj się, aby druga osoba uśmiechnęła się. Będzie wtedy pamiętać, że jesteś miłą osobą, która sprawia, że poczuła się zrelaksowana i będzie pragnęła znów cię spotkać.

Świadomość naszego zachowania i tego, jak odnosimy się do innych, może być bardzo cenna. Masz wtedy szansę być nie tylko kolejną osobą, którą ktoś spotkał w trakcie intensywnego dnia, a kimś kto robi wrażenie na długo po tym, jak spotkanie dobiegło końca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także