ycipk-2tjhsg

"Jaki kraj, takie tamagotchi", czyli aplikacja ruchu antyaborcyjnego

9 miesięcy, zdjęcia USG, słuchanie bicia serca – takie atrakcje zapewnia swoim użytkownikom aplikacja mobilna "Adoptuj życie". Zdaniem twórców ma pomagać w modlitwie za dziecko nienarodzone, która powstrzyma matkę przed dokonaniem aborcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adoptuj Życie, czyli aplikacja mobilna, dzięki której można "adoptować" dziecko, za które modli się przez 9 miesięcy, żeby odwieść matkę od aborcji.
Adoptuj Życie, czyli aplikacja mobilna, dzięki której można "adoptować" dziecko, za które modli się przez 9 miesięcy, żeby odwieść matkę od aborcji. (adoptujzycie.pl)
ycipk-2tjhsg

"Wystarczy (…) mieć w sercu pragnienie niesienia pomocy dzieciom, których życie jest zagrożone" – reklamuje swoją aplikację mobilną Fundacja Małych Stópek. Piękne deklaracje, któż z nas nie chciałby bowiem pomagać dzieciom. Tyle że aplikacja dostępna za darmo na systemy operacyjne Android i iOS nie świadczy żadnej realnej pomocy najmłodszym.

Po pobraniu na telefon programu, składa się uroczyste przyrzeczenie "Najświętszej Pannie, Bagarodzicy Maryi", a także wszystkim aniołom i świętym, że przez kolejnych 9 miesięcy codziennie będzie odmawiało się modlitwę. Twórcy aplikacji, a w domyśle także wyżej wymienieni, ze swojej strony zobowiązują się, że w zamian uratują życie dziecka nienarodzonego (z kontekstu wynika, że modlitwy mają odwieść matkę od usunięcia ciąży).

Żeby wytrwanie w postanowieniu było łatwiejsze i przyjemniejsze aplikacja nie tylko przypomina użytkownikom o codziennej modlitwie, ale i podsuwa tajemnice różańcowe do odmówienia, a nawet dobre uczynki do spełnienia (pierwszy: wpłata 10 zł na konto Fundacji Małych Stópek na pieluchy "uratowanych od aborcji").

ycipk-2tjhsg

To jednak nie wszystko. Główną "atrakcją" aplikacji jest podgląd stadium rozwoju dziecka, za które mówimy paciorki, który zmienia się co tydzień. Do tego bicie serca wirtualnego dzidziusia (już od 3 tygodnia!), a nawet zdjęcia USG (począwszy od 6 tygodnia). Dodatkowo sekcja "myśli dziecka", którymi podzielona komórka dzieli się z użytkownikiem już od pierwszego dnia: "Dziękuję, że chcesz towarzyszyć mi przez 9 miesięcy, które spędzę pod sercem mamy. Proszę wytrwaj w modlitwie. Dzięki temu będzie mi dużo raźniej rosnąć, a Ty staniesz się moim duchowym rodzicem. Na zawsze!".

Adoptuj Życie
Podziel się

Komentarze użytkowników nie pozostawiają złudzeń, że są osoby, które nie tylko podjęły wyzwanie, ale nawet czują związek emocjonalny z płodem z ekranu.
Jedna z użytkowniczek pisze i nie jest to wcale wpis odosobniony: "Dla mnie było to bardzo ważne przeżycie. Razem z chłopakiem podjęliśmy się tego i nie żałujemy. Właśnie dziś skończyliśmy i szczerze, to będzie mi brakować tej modlitwy i doglądania jak rośnie Nasz Jaś".

Poza rodzicami płodu z ekranu nie brakuje też wpisów dziewczynek, podchodzących do tematu, jak do gry w hodowanie marchewek na wirtualnych farmach: "Aplikacja jest świetna, ale byłam już na 11 tyg. I wszystko straciłam przez aktualizację. Czułam pewnego rodzaju więź z tym dzieckiem. Straciłam swój cenny czas, który już nie powróci. Mam nadzieję, że ktoś poradzi coś na te niefortunne aktualizacje".

ycipk-2tjhsg

Razi tu przede wszystkim przedmiotowe podejście do życia ludzkiego. Bo oto na własnym telefonie możemy sobie pohodować mały płodzik, pooglądać zdjęcia (bez komentarza pozostawię fakt, że zdjęcia z USG są zdjęciami prawdziwego dziecka), przeczytać, co do nas "mówi". Jedna z dziewczynek pyta na forum, czy komuś "trafiła się kiedyś dziewczynka, bo jej tylko chłopiec".

Abstrahując od niesmacznego "zabawowego" użytkowania aplikacji, może zastanawiać, że gorliwi katolicy tak chętnie padający na kolana w obronie płodów nie pomyśleli o przeznaczeniu tego czasu (a jest go niemało – 9 miesięcy codziennej modlitwy) na wolontariat, w którym mogliby pomóc naprawdę. Jaki kraj, takie tamagotchi.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2tjhsg

ycipk-2tjhsg
ycipk-2tjhsg