UrodaJaki powinien być krem do skóry naczynkowej?

Jaki powinien być krem do skóry naczynkowej?

Skóra naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jest typem cery wrażliwej, przede wszystkim względem zmieniających się warunków zewnętrznych. Krem do skóry naczynkowej powinien stanowić dla niej solidną ochronę i wzbogacać ją o najważniejsze substancje odżywcze.

Jaki powinien być krem do skóry naczynkowej?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

19.06.2018 | aktual.: 02.08.2018 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skóra naczynkowa – charakterystyka

Symbolami skóry naczynkowej są czerwone plamki, pajączki na nosie, a także pojawiający się co jakiś czas rumień na policzkach. Skóra naczynkowa należy do wrażliwych, cienkich i podatnych na uszkodzenia przy skrajnych warunkach atmosferycznych takich jak silny wiatr, mróz, silne słońce czy wysoka wilgotność. Skóra naczynkowa ujawnia się też podczas drastycznej zmiany temperatury, na przykład po wejściu do ciepłego pomieszczenia z zewnątrz w mroźne dni.

Powodem zaczerwienień na skórze naczynkowej jest bardzo płytkie osadzenie naczyń krwionośnych. Dodatkowo ich rozluźnieniu sprzyja wysoki poziom estrogenów, a także stres i dolegliwości takie jak skoki ciśnienia, zaparcia czy zaburzenia pracy wątroby. Pielęgnacja skóry naczynkowej, między innymi za pomocą kremu na naczynka, jest bardzo ważna ze względu nie tylko na estetyczny wygląd, ale i zdrowie. Bagatelizowanie problemu może doprowadzić do pojawienia się trądziku różowatego.

Krem na naczynka – pielęgnacja skóry naczynkowej

Skóra naczynkowa wymaga odpowiedniego kremu, który pozwoli jej przetrwać zmienne warunki atmosferyczne oraz zmiany w samym organizmie. Krem do cery naczynkowej powinien być przede wszystkim tłusty tak, żeby stanowił barierę dla skrajnych temperatur i silnego wiatru. Kolejnym warunkiem koniecznym jest obecność w kremie na naczynka filtra UV, w lecie przynajmniej 60 SPF, w zimie zaś 20.

Dodatkowo krem na skórę naczynkową powinien posiadać właściwość uelastyczniania ścian naczynek włosowatych tak, żeby łagodzić obrzęk. Bardzo ważnymi składnikami są również witaminy, przede wszystkim witamina C oraz witamina K. W składzie kremu na skórę naczynkową powinna znaleźć się również zielona glinka, arnika, olejek różany, oczar wirginijski, miłorząb japoński, nagietek, rumianek, algi morskie, krwawnik i kasztanowiec. Bardzo zbawienny dla skóry naczynkowej będzie także krzem.

Kremy do twarzy i inne kosmetyki do cery naczynkowej znajdziesz na WP radarOkazji.

Co oprócz kremu na skórę naczynkową?

Stosowanie kremu na naczynka powinno odbywać się każdego dnia i stanowić codzienny rytuał pielęgnacyjny skóry naczynkowej. Jeśli jednak sytuacja jest poważna, warto pomyśleć o dodatkowych zabiegach kosmetycznych. Pomoże między innymi drenaż limfatyczny, elektrokoagulacja, jonoforeza, fototermoliza albo laserowe zamykanie naczynek.

Działanie kremu na skórę naczynkową powinno być również wpierane przez pewne nawyki. Chodzi przede wszystkim o unikanie nadmiernego słońca, solarium, gorącego powietrza i kąpieli, saun i łaźni parowych. Warto też zrezygnować z picia czerwonego wina oraz bardzo gorących napojów, spożywania cytrusów i ostrych przypraw. Na nic się zda używanie kremu na naczynka, jeśli w tym samym czasie stosowane będą kosmetyki zawierające alkohole, jak również gruboziarniste peelingi.

Komentarze (2)