GwiazdyJan Englert troszczy się o byłą żonę. Spędzili razem 33 lata

Jan Englert troszczy się o byłą żonę. Spędzili razem 33 lata

Jan Englert troszczy się o byłą żonę. Spędzili razem 33 lata
Źródło zdjęć: © ONS.pl
23.01.2019 10:43, aktualizacja: 23.01.2019 15:04

Jan Englert i Barbara Sołtysik byli uznawani za jedną z najpiękniejszych par. Rozstali się po 33 latach związku, gdy aktor zakochał się w młodszej o 25 lat studentce. Mimo to wciąż troszczy się o byłą żonę, zwłaszcza teraz, gdy ma ona coraz większe problemy z pamięcią.

Barbara Sołtysik i Jan Englert pobrali się jeszcze na studiach. Kilka lat później na świat przyszedł ich pierwszy syn Tomasz, później bliźniaczki Katarzyna i Małgorzata. Gdy pojawiły się dzieci, Sołtysik zrezygnowała z aktorstwa i zajęła się domem.

Kariera Englerta nabierała tempa. Gdy poznał Beatę Ścibakównę, studentkę PWST, w jego małżeństwie nastąpił kryzys. Choć Sołtysik próbowała ratować związek, w 1994 para wzięła rozwód. Cztery lata później Englert ożenił się ze Ścibakówną.

Jak podaje "Rewia", kontakt aktora i jego byłej żony ograniczył się do tematów związanych z dziećmi i rodzinnych uroczystości. Dziś, gdy 76-letnia Sołtysik uskarża się na problemy zdrowotne, Englert stara się ją wspierać i pomagać dzieciom w opiece nad matką.

"Znajomi byłych małżonków twierdzą, że Jan Englert, który mimo upływu czasu jest w dobrej formie, martwi się zdrowiem pierwszej żony. Jeśli trzeba, wspiera finansowo dzieci, które się nią opiekują" – czytamy w tygodniku.

Kilka miesięcy temu Englert mówił w rozmowie z "Rewią", że był moment w jego życiu, w którym nie miał za co żyć. Żeby utrzymać rodzinę i wyjechać na wczasy, musiał sprzedać zegarek po dziadku. Wtedy też zaczął bywać w kasynie. Choć już nie ma problemów finansowych, miłość do gier pozostała do dziś.

Źródło: "Rewia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl