ycipk-3qe8uw

Jarosław Bieniuk oskarżony o gwałt. Prokuratura nie potwierdza zeznań Sylwii Sz.

Jarosław Bieniuk został oskarżony przez Sylwię Sz. o brutalny gwałt. Miało do niego dojść w jednym z hoteli w Sopocie. Według "Super Expressu" prokuratura podważa zeznania 28-latki, domniemanej ofiary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Bieniuk był oskarżany przez kobietę o gwałt
Jarosław Bieniuk był oskarżany przez kobietę o gwałt (ONS.pl)
ycipk-3qe8uw

Jarosław Bieniuk i Sylwia Sz.

Według prokuratury doszło do stosunku seksualnego, ale nie do gwałtu. O ustaleniach prokuratury pisze "Super Express". 28-letnia Sylwia Sz. podtrzymywała, że Bieniuk czymś ją odurzył, a potem zgwałcił.

Kobieta ponoć krzyczała, tyle że świadkowie nie uznali dźwięków zza ściany za wołanie o pomoc. Miała też się przed nim bronić, ale materiał genetyczny pobrany spod jej paznokci tego nie potwierdził.

Prokuratura ustaliła również, że Jarosław Bieniuk otrzymywał wcześniej od 28-latki zdjęcia i filmy erotyczne. "Super Express" podaje, że w telefonie byłego piłkarza znajdowało się nagranie z nocy, kiedy miało dojść do gwałtu. Nie widać na nim rzekomego krępowania Sylwii Sz.

ycipk-3qe8uw

Jarosław Bieniuk oskrażony przez Sylwię Sz. – co jej grozi?

– Czy w tym konkretnym przypadku będzie kwestia odpowiedzialności ewentualnej wobec osoby, która ma status pokrzywdzonej w tej sprawie, okaże się dopiero na zakończenie postępowania, a nie w trakcie jego trwania – komentuje w rozmowie z gazetą prokuratura.

– Przepisy przewidują taką odpowiedzialność karną z art. 238 KK i art. 234 KK – oba przestępstwa są zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast czy taka odpowiedzialność grozi tej pani? Tutaj to nie jest oczywiste, są także kwestie subiektywne. W jej ocenie może prokurator inaczej ocenił materiał dowodowy. To nie jest zero-jedynkowe – dowiedział się "Super Express".

ycipk-3qe8uw

Zobacz też: Wesela i komunie. Projektantka o modowych wpadkach Polek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3qe8uw