Trwa ładowanie...
d2j4c1f

Jedzenie tego samego, co rodzice - zdrowsze dla dzieci

Dzieci, które jedzą to samo, co ich rodzice, mają zdrowszą dietę - taki wniosek wypływa z nowego badania, które przeprowadzono na Uniwersytecie Edynburskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedzenie tego samego, co rodzice - zdrowsze dla dzieci
(Thinkstockphotos)
d2j4c1f

Dzieci, które jedzą to samo, co ich rodzice, mają zdrowszą dietę - taki wniosek wypływa z nowego badania, które przeprowadzono na Uniwersytecie Edynburskim. Badacze przyjrzeli się nawykom żywieniowym panującym w rodzinach ponad 2 tys. pięciolatków. Na tej podstawie sugerują, że "przyjazne dzieciom" alternatywy dla posiłków dorosłych wcale nie są lepsze pod względem odżywczym - podał serwis BBC News.

"Podawanie oddzielnego "dziecięcego jedzenia" na główny posiłek może skutkować tym, że dzieci na tym tracą. Często wiąże się to z przyjmowaniem mniejszej ilości składników odżywczych. Wiadomo to na przykładzie specjalnych menu dla dzieci w restauracjach, dlatego najlepiej, żeby maluchy jadły to samo jedzenie, co rodzice" - przekonuje autorka badania Valeria Skafida.

W ramach badania zidentyfikowano też kilka czynników w pewnym stopniu powiązanych ze zubożeniem diety. Niejedzenie głównego posiłku w ciągu dnia, podjadanie między posiłkami, jedzenie w salonie czy w sypialni oraz "nieprzyjemna atmosfera" podczas posiłków mogą wpływać na nią negatywnie.

d2j4c1f

Ponadto okazało się, że pierworodni mają zdrowsze diety niż dzieci urodzone w dalszej kolejności.

(PAP/ma)

POLECAMY:
Dieta śródziemnomorska łagodzi uderzenia gorąca
Jakich produktów potrzebuje kobieta w różnym okresie swojego życia?
Jak odchudzają się Polki?

Podziel się opinią

Share

d2j4c1f

d2j4c1f
d2j4c1f