Trwa ładowanie...

Jedziesz na wakacje? Na tę rzecz powinieneś uważać

Kiedy wyjeżdżamy na urlop, nasza głowa w końcu może odpocząć od natłoku obowiązków. Warto jednak zapamiętać jedną zasadę, która może nas uratować przed przywiezieniem z wakacji niechcianej pamiątki.

Wyjeżdżając na urlop trzeba być wyczulonym na pewną sprawęWyjeżdżając na urlop trzeba być wyczulonym na pewną sprawęŹródło: Adobe Stock, fot: Pawel Gruntowicz
dze66qr
dze66qr

Jadąc na wakacje, skupiamy się zwykle na wizji wypoczynku. Urlopowej euforii powinien towarzyszyć zdrowy rozsądek, który sprawi, że z wczasów wrócimy cali i zdrowi. Zatrzymując się w hotelu, agroturystyce czy prywatnych kwaterach bardzo często zapominamy o jednej kwestii, której pominięcie może nas kosztować... przejściem choroby.

Jedziesz odpoczywać? Uważaj, aby nie wrócić z niechcianym schorzeniem

Wszy

Pierwszym, nagminnie pojawiającym się problemem po powrocie z wakacji, jest wszawica. Insekty odpowiadające za rozwój choroby mogą żyć w materacach, ręcznikach czy pościeli. Nie jest to również przypadłość dotycząca wyłącznie dzieci. W pozbyciu się wszy pomogą specjalnie do tego przeznaczone środki.

dze66qr

Choroby grzybicze

Kolejną niechcianą pamiątką z wakacji mogą być choroby grzybicze, o które niezwykle łatwo zwłaszcza wtedy, gdy wypoczywamy nad wodą lub korzystamy z basenu. Warto zapobiegać, niż leczyć, z tego też względu zawsze pamiętajmy o klapkach, gdy udajemy się popływać czy też wziąć kąpiel pod hotelowym natryskiem.

Pluskwy

Te niewielkie insekty świetnie czują się w materacach, pod tapetami czy w ukrytych kątach mebli. Pluskwy żywią się krwią, pozostawiając po sobie charakterystyczne ukąszenia, które może powodować alergie i dotkliwie swędzić. Z tego względu dokładnie przejrzyjmy cały pokój, zanim rozgościmy się w nim na dobre.

dze66qr

Świerzbowiec

Te pajęczaki to wyjątkowo uciążliwy problem, a osoby, które zostały przez niego zaatakowane, są narażone na silny dyskomfort psychiczny. Wszystko przez to, że samica składa jaja insektów... pod naszą skórą. Wyklute świerzbowce drążą tunele. Wszystko to powoduje silny świąd i ból u nosiciela.

Zakażenie bakteriami

Ból mięśni, gorączka, kaszel po powrocie z urlopu niekoniecznie zwiastują przeziębienie czy grypę. Niestety te same objawy przynosi bowiem zakażenie się bakterią legionellozy. Zakazić się nią można poprzez bakterie, które znajdują się m.in. w klimatyzacji, gdzie dostają się ze zbiorników wodnych oraz innych wilgotnych pomieszczeń.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Już za chwile wakacje 2022. "Im bliżej wyjazdu, tym ceny są wyższe"

dze66qr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dze66qr