Trwa ładowanie...
d3buov0

Jej znajomi noszą rzeczy z wielkim logo. "Czy taki człowiek leczy jakieś braki?"

"Czy waszym zdaniem osoba kupująca głównie rzeczy z widocznym logo dobrych marek leczy jakieś kompleksy, bo kiedyś była biedna?" – padło pytanie na forum WP Kobieta. Użytkownicy szybko zareagowali – ich odpowiedzi wcale nie są oczywiste.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Torebka czy ubranie od projektanta to oznaka kompleksów
Torebka czy ubranie od projektanta to oznaka kompleksów (123RF)
d3buov0

Duże logo – leczenie kompleksów?

Użytkowniczka WP Kafeteria podjęła temat tzw. dorobkiewiczów, którzy, jak sądzi, próbują zapomnieć o biedzie, kupując markowe rzeczy. Ten wniosek wysnuła, patrząc na znajome małżeństwo.

d3buov0

"Z mężem mamy pieniędzy tyle, co oni, ale mnie zawsze odstręczało noszenie ciuchów, torebek z dużym logo jakichś drogich firm. Z podstawówki kojarzy mi się to z lansiarzami, dziećmi nowobogackich rodziców" – pisze kobieta. "Ci nasi znajomi muszą mieć ciuchy z widocznym logo. Oboje pochodzą z niepełnych rodzin, w których się nie przelewało. Dorobili się, bo on podłapał dobrą pracę za granicą. Czy też macie spostrzeżenia, że taki człowiek leczy jakieś braki, kompleksy?" – pyta.

Marka równa się szczęście?

Wątek wywołał dyskusję wśród forumowiczów. Część zgodziła się z tezą autorki. Niektórzy starają się jednak zrozumieć krytykowane przez nią osoby. "Może faktycznie lubią pokazywać się i chwalić, a mając kredyt na mieszkanie i samochód, tylko w taki sposób mogą się pokazać" – czytamy w jednym z komentarzy.

d3buov0

Zobacz też: Dziecko z bujną czuprynką

Inna osoba zwróciła uwagę na złożoność problemu, której ma nie dostrzegać autorka wpisu. "Markowe rzeczy nie muszą służyć wyłącznie w celu zaspokajania ego i radzenia sobie z poczuciem niższości i kompleksami. Mogą również stanowić sposób na okazywanie poczucia wyższości i zaznaczanie swoich możliwości i 'władzy' w kontekście danego statusu społecznego" – pisze. "W każdym razie, bardziej zastanawiałabym się nad osobami, które rozpatrują innych pod takim kątem" – kończy.

A wy jak patrzycie na tę kwestię? Dajcie nam znać przez formularz #DziejeSie.

d3buov0

Podziel się opinią

Share

d3buov0

d3buov0