Jest chirurgiem plastycznym. Ostrzega przed operacją w Turcji

Ekspert ostrzega przed operacjami plastycznymi w Turcji
Ekspert ostrzega przed operacjami plastycznymi w Turcji
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

09.05.2023 21:10, aktual.: 10.05.2023 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Operacja biustu lub liftingu pośladków w Turcji stają się coraz popularniejsze. Doktor Omar Tillo ostrzega: zastanów się dwa razy i nie wierz we wszystko, co widzisz w internecie. Mówi o tym, co może pójść nie tak.

Niestety, nie wszyscy, którzy poprawiali urodę w Turcji, są zadowoleni z efektu. Wiele osób wyjeżdżających za granicę, aby wykonać zabieg upiększający lub operację, później żałuje swojej decyzji. Czasem finał jest tragiczny. Chirurg plastyczny mówi, na co zwrócić uwagę, decydując się na taki wyjazd.

Chirurg plastyczny o operacjach w Turcji

Jak twierdzi dr Omar Tillo, najważniejsza jest motywacja. Trzeba mieć realistyczne oczekiwania i wiedzieć, jaki efekt można osiągnąć.

Ważne jest również odpowiednie zaplanowanie wizyty, a szczególnie zapewnienie sobie wystarczającej ilości czasu między przyjazdem a wyjazdem. - Pacjenci powinni odczekać pewien czas po operacji, aby umożliwić gojenie się ran i zapewnić pełną stabilizację tkanek - mówi w "The Sun".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dodaje, że podróżowanie jest stresujące i potencjalnie niebezpieczne w okresie pooperacyjnym. - Lot samolotem w tym samym tygodniu po zabiegu kosmetycznym może znacznie zwiększyć ryzyko zakrzepów krwi, które mogą prowadzić do zakrzepicy żył głębokich lub zatorowości płucnej.

Dr Omar podkreślił, że przed zarezerwowaniem zabiegu, należy wziąć pod uwagę koszty. Operacja w Turcji może być tania, ale potencjalna konieczność odwrócenia jej efektu może być dużo droższa.

Dr Omar: Nie wszystko, co widzisz w internecie, jest zgodne z prawdą

Dr Omar podkreślił również, jak ważne jest, aby reklamy w mediach społecznościowych promujące zabiegi w Turcji, traktować z przymrużeniem oka.

- Niestety, branża turystyczna zajmująca się chirurgią plastyczną nie cofa się przed manipulacją. (...) Oznacza to, że ​​setki pozytywnych recenzji, które widzisz na stronach konsumenckich, mogą być fałszywe - apeluje.

- To, co wygląda na usługę premium, może być w rzeczywistości tylko iluzją stworzoną przez wyszukany i agresywny marketing - dodaje.

Problemem mogą być też inne regulacje prawne. Doktor zaznaczył, że w każdym kraju istnieją różne stowarzyszenia i organizacje medyczne, dlatego określenie poziomu certyfikacji chirurga może być niezwykle trudne. Do tego dochodzą bariery językowe. Może dojść do sytuacji, że lekarz nie zrozumie naszego życzenia lub prośby albo zrozumie ją inaczej.

Na koniec ekspert zwrócił uwagę na opiekę pooperacyjną. - W pierwszych tygodniach po operacji większość pacjentów doświadcza różnych oczekiwanych i nieoczekiwanych objawów, które wymagają badań lub konsultacji. Zagraniczne kliniki często zapewniają krótki okres obserwacji i nie zapewniają dalszego leczenia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także