Jest córką Palestyńczyka. Oceniła atak Hamasu na Izrael

Jest córką Palestyńczyka. Oceniła atak Hamasu na Izrael

Gigi Hadid zabrała głos w sprawie wojny izraelsko-palestyńskiej
Gigi Hadid zabrała głos w sprawie wojny izraelsko-palestyńskiej
Źródło zdjęć: © Instagram.com, gigihadid
11.10.2023 10:24, aktualizacja: 11.10.2023 12:08

Gigi Hadid opublikowała na swoim Instagramie obszerny wpis dotyczący wojny na Bliskim Wschodzie. Temat jest dla niej szczególnie ważny, gdyż jej ojciec pochodzi z Palestyny. "Każdy człowiek zasługuje na podstawowe prawa i bezpieczeństwo" – skomentowała atak na Izrael.

Gigi Hadid jest jedną z najpopularniejszych modelek młodego pokolenia. Regularnie pojawia się na okładkach prestiżowych magazynów, chodzi w pokazach słynnych domów mody, a jej profil na Instagramie jest obserwowany przez niemal 80 milionów osób.

Gwiazda postanowiła wykorzystać tę platformę, by przekazać kilka słów na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, który eskalował w ostatnich dniach. Warto bowiem wiedzieć, że ojciec modelki – Mohamed Hadid – jest Palestyńczykiem i praktykującym muzułmaninem. Temat jest dla Gigi szczególnie bliski, choć sama urodziła się w Stanach Zjednoczonych.

Gigi Hadid wspiera Palestyńczyków, ale nie popiera konfliktu zbrojnego

"Myślami jestem ze wszystkimi, których dotknęła ta nieuzasadniona tragedia. Każdego dnia w wyniku konfliktu giną niewinne osoby, wśród których zbyt wiele to dzieci. Mam złamane serce i głęboką empatię dla palestyńskiego życia pod okupacją. To odpowiedzialność, którą noszę w sobie codziennie. Mam również obowiązek wobec moich żydowskich przyjaciół, aby to wyjaśnić, co robiłam już wcześniej: chociaż mam nadzieję i marzenia związane z życiem Palestyńczyków, żadne z nich nie uwzględnia krzywdy wyrządzonej osobie pochodzenia żydowskiego" – czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gigi Hadid śle kondolencje osobom obu narodowości

Gigi Hadid skomentowała trwający od wielu lat konflikt Izraela i Palestyny. Dodała też, że nie przestanie "modlić się na życie niewinnych osób".

"Terroryzowanie niewinnych ludzi nie jest zgodne z ruchem Wolna Palestyna i nie przynosi mu nic dobrego. To napędza bolesny, trwający dziesięciolecia cykl odwetu (którego ofiarami padają niewinni cywile — zarówno Palestyńczycy, jak i Izraelczycy) i pomaga utrwalić fałszywe przekonanie, że wspieranie Palestyny równa się byciu antysemitą" – zaznacza Gigi Hadid.

"Składam dziś kondolencje moim bliskim, zarówno Palestyńczykom, jak i Żydom. Przesyłam im moją miłość i siłę — kimkolwiek i gdziekolwiek jesteście. Każdy człowiek zasługuje na podstawowe prawa i bezpieczeństwo, bez względu na narodowość, religię, pochodzenie etniczne lub miejsce urodzenia" – pisze stanowczo modelka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także