Jest od niego starsza o 7 lat. Nie każdy wie, jak wygląda

Borys Budka od wielu lat tworzy małżeństwo z Katarzyną Kuczyńską-Budką
Borys Budka od wielu lat tworzy małżeństwo z Katarzyną Kuczyńską-Budką
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

30.03.2024 13:57, aktual.: 30.03.2024 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poznali się, gdy był radnym Zabrza. Borys Budka 12 lat temu poślubił Katarzynę Kuczyńską. Jego żona ma ogromne aspiracje polityczne. Startuje obecnie w wyborach samorządowych na prezydenta Gliwic.

Wieloletni poseł na Sejm, były przewodniczący Platformy Obywatelskiej, a obecnie minister aktywów państwowych... Borys Budka to z pewnością jedna z bardziej znanych osób w polskiej polityce.

Co wiemy o jego życiu prywatnym? Na przykład to, że od 12 lat tworzy szczęśliwe małżeństwo z siedem lat starszą Katarzyną Kuczyńską-Budką. Jego żona również od dawna związana jest z polityką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Poznali się w pracy. "Zaiskrzyło"

Katarzyna Kuczyńska była dziennikarką zajmującą się tematami politycznymi. Pracowała w Radiu Plus, "Dzienniku Zachodnim" oraz współpracowała z TVP. Z kolei Borys Budka pełnił wtedy funkcję radnego miejskiego w Zabrzu. Był też radcą prawnym.

- Później poszłam do samorządu, prowadziłam wydział komunikacji, byłam rzecznikiem urzędu w Zabrzu. I zaiskrzyło – wyznała w rozmowie z Fakt24.pl.

Katarzyna miała już wtedy córkę z poprzedniego związku. To jednak nie stanęło na przeszkodzie ich miłości. Zakochani w 2011 roku wzięli ślub. Na uroczystości nie zabrakło polityków. Pojawili się tam zarówno przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości.

Niedługo potem małżeństwo doczekało się pierwszej wspólnej córki, Leny. Jak przyznaje Borys Budka, rodzina ma dla niego ogromne znaczenie.

- Jestem w stanie znieść wszystko, tylko nie wytrzymuję braku dłuższego kontaktu z rodziną. Jak w kampanii wyborczej jeździłem po Polsce, to raz, kiedy spotkanie w Koninie skończyło się o 21.30, pojechałem do Poznania na pociąg tylko po to, żeby o 3.30 dotrzeć do domu i pobyć dwie godziny z Lenką, jak się obudziła rano. Bo potem jechałem dalej, do Krakowa – przyznał w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej".

Borys Budka z żoną i córką
Borys Budka z żoną i córką© East News | VIPHOTO

Chce zostać prezydentem Gliwic

Katarzyna Kuczyńska-Budka również udziela się politycznie. Obecnie jest radną miejską w Gliwicach. Chce jednak sięgnąć po więcej. W wyborach samorządowych walczy z listy Platformy Obywatelskiej o fotel prezydenta tego miasta.

W realizacji politycznych marzeń wspiera ją Borys Budka. W walentynki polityk żartobliwie stwierdził, że "dzięki prywatnym relacjom" udało mu się porwać Katarzynę na chwilę na walentynkowy obiad "wprost z kampanijnej trasy". Wstawił również wspólne zdjęcie.

Budka podkreśla jednak, że żona zawdzięcza swój sukces ciężkiej pracy, a nie nazwisku. "Moja żona od pięciu lat jest radną miejską w Gliwicach. Nie była liderką listy, a pomimo tego zdobyła rekordową liczbę głosów. Swoją pracą zyskała zaufanie mieszkańców. To oni zdecydują, czy będzie prezydentem Gliwic" - napisał Borys Budka, odpowiadając na komentarz jednego z internautów.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (132)
Zobacz także