Blisko ludziJohn Heard, filmowy ojciec "Kevina samego w domu" zmarł nagle. Tragiczna historia rodzinna

John Heard, filmowy ojciec "Kevina samego w domu" zmarł nagle. Tragiczna historia rodzinna

John Heard
John Heard
Źródło zdjęć: © Getty Images

16.12.2020 14:07, aktual.: 02.03.2022 21:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mija dokładnie 30 lat od premiery komedii "Kevin sam w domu". Historia chłopca, który zostaje sam na święta oczarowała miliony widzów. W tym roku znów ją zobaczymy. Niektórych aktorów kultowego filmu nie ma jednak wśród nas. Trzy lata temu zmarł John Heard wcielający się w postać Petera McCallistera, zapominalskiego tatę Kevina. Jego historia jest tragiczna.

Nie ma świąt bez Kevina. To zdanie jest powtarzane tak często, że obejrzenie filmu w okresie świątecznym stało się dla niektórych tradycją. Dobra wiadomość jest taka, że w tym roku kultowa komedia znów pojawi się na naszych ekranach. W Wigilię 24 grudnia o godzinie 20:00 wyemituje ją telewizja Polsat.

John Heard – tragiczna historia

Jednym z ulubionych aktorów grających w filmie był John Heard – tata głównego bohatera. Aktor zmarł trzy lata temu. Jak się okazało, życie nie oszczędziło mu tragedii. W 2016 roku pochował swojego 22-letniego syna. Kilka miesięcy później sam zmarł. Dwa dni przed śmiercią przeszedł operację kręgosłupa. Wydawało się, że wszystko będzie w porządku.

Początkowo raport koronera głosił, że przyczyną śmierci mężczyzny był atak serca. Niedługo później serwis TMZ dotarł do raportu toksykologicznego, który wskazywał na to, że w organizmie aktora wykryto mnóstwo substancji m. in. opioidy Tramadol, Oksykodon, Oksymorfon, Buprenorfinę, Fentanyl i Hydromorfon a także Xanax. Niektóre z substancji znalezionych w organizmie miały być powszechnie stosowane w celu uśmierzania bólu.

Heard i jego syn pochowani są obok siebie na cmentarzu przy kościele w Lady Of Hope Church w Ipswich (Massachusetts).

Ciało znalazła pokojówka

Ciało aktora zostało znalezione 22 lipca 2017 r. w pokoju hotelowym w Palo Alto (w Kalifornii) przez pokojówkę. Obsługa hotelu wezwała pogotowie, jednak lekarz potwierdził zgon 72-latka.

Rola ojca Kevina to tylko jedna z jego kreacji. Aktor wcielił się także w wiele postaci z kultowych już produkcji. John Heard wystąpił w takich filmach jak "Duży", "Przebudzenia", "Gladiator", "Na linii ognia", "Raport Pelikana" oraz serialach "CSI: Kryminalne zagadki Miami", "Skazany na śmierć" i "Agenci NCIS: Los Angeles". Za rolę w "Rodzinie Soprano" otrzymał nominację do Emmy.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)
Zobacz także