FitnessJuż po raz 6. policzmy się z rakiem!

Już po raz 6. policzmy się z rakiem!

Już po raz 6. policzmy się z rakiem!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.05.2015 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rusza kolejna edycja kampanii społecznej organizowanej przez poznańską Fundację Ludzie dla Ludzi. Cel? Wsparcie i doping dla osób zmagających się z nowotworami. W tym roku pod przewrotnym hasłem FAQ RAK.

Rusza kolejna edycja kampanii społecznej organizowanej przez poznańską Fundację Ludzie dla Ludzi. Cel? Wsparcie i doping dla osób zmagających się z nowotworami. W tym roku pod przewrotnym hasłem FAQ RAK.

Jak mówią organizatorzy, w każdej walce do zwycięstwa potrzebna jest dobra taktyka. Tym bardziej, gdy przeciwnikiem jest nowotwór. Dlatego w nowej odsłonie kampanii przygotowano zestaw odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Powstał serwis internetowy, z którego chorzy na raka, ich bliscy i znajomi mogą czerpać nie tylko siłę, ale też wiedzę niezbędną do walki z chorobą (www.faqrak.pl). Wśród Frequently Asked Quesions nie ma tematów tabu, a dzięki merytorycznym odpowiedziom, udaje się wyjaśniać wątpliwości i obawy osób chorych. To także wirtualny doping dla pacjentów i symboliczne przepędzanie raka. Hasłem- FAQ RAK.

- Nowotwór to choroba, jak każda inna. W większości przypadków poddaje się leczeniu. Trzeba jednak walczyć ze stereotypami, ze strachem pacjentów. Trzeba ich przekonywać, że diagnoza to nie jest wyrok. Z rakiem można wygrać, tylko trzeba podjąć walkę!- mówi dr Dariusz Godlewski z Fundacji Ludzie dla Ludzi.

Każdy może okazać swoją solidarność z chorymi. Wystarczy wziąć udział w wirtualnym „liczeniu się” z rakiem. W dniach 22-31 maja na stronie www.faqrak.pl będzie działał specjalny licznik. Wystarczy jedno kliknięcie, by dołączyć do tysięcy ludzi, którzy kibicują chorym w ich walce z chorobą. W ubiegłym roku ten symboliczny gest wykonało ponad 112 tysięcy osób.

Kampanię wspierają gwiazdy kina i ekranu. W spocie telewizyjnym wystąpili między innymi: Daniel Olbrychski, Paweł Małaszyński, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Glinka, Dawid Woliński, Michał Piróg, Tomasz Wolny i Sonia Bohosiewicz. Wszyscy zgodzili się podpisać pod przewrotnym hasłem kampanii, by zwrócić uwagę na problem chorób nowotworowych.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także