GwiazdyKalina Jędrusik. Uwodziła i gorszyła całą Polskę

Kalina Jędrusik. Uwodziła i gorszyła całą Polskę

Kalina Jędrusik
Kalina Jędrusik

15.07.2021 18:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kalina Jędrusik jest artystką, która jeszcze za życia stała się legendą. Aktorka nie tylko miała talent do gry na scenie, ale też ponadprzeciętną charyzmę, która sprawiała, że zawsze była w centrum uwagi.

Kalina Jędrusik skończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Aktorskiej w Krakowie i dała się zapamiętać m.in. dzięki roli w filmie "Ziemia Obiecana" Andrzeja Wajdy. Jednak to nie tylko talent aktorski sprawił, że została legendą.

Jędrusik została okrzyknięta seksbombą PRL. Aktorka przykuwała wzrok mężczyzn i potrafiła uwodzić jak mało kto. Jej wielką miłością był Stanisław Dygat, którego poślubiła w 1958 roku.

Para zauroczyła się sobą od pierwszego wejrzenia. Dosłownie. Pierwszy raz spotkali się przypadkiem na ulicy. Dygat nie mógł oderwać od niej wzroku, a ona momentalnie stwierdziła, że właśnie takiego mężczyznę chciałaby mieć za męża.

Artyście we flirtowaniu nie przeszkadzał fakt, że ma żonę i córkę. Przychodzi na wszystkie spektakle z udziałem Jędrusik. W końcu, na jednej z domówek organizowanych przez ówczesną śmietankę towarzyską, Stanisław Dygat i Kalina Jędrusik położyli się wspólnie na kanapie. "Leżeli, leżeli, gadali, gadali. I tak już zostali" - wspominał jeden z ich przyjaciół w "Dzienniku Bałtyckim".

Swoboda ponad wszystko

Obrączka na palcu nie przeszkadzała jej w romansowaniu. Małżeństwo prowadziło otwarty dom, a Dygat tolerował, a nawet akceptował zdrady żony. "Jest wariatką. Ale nie zamieniłbym jej na żadną inną! - mówił o Kalinie.

Na temat Kaliny Jędrusik do dzisiaj krąży wiele historii. Niektóre z nich są tak niewiarygodne, że trudno uwierzyć w ich autentyczność. Np. informacja o tym, że aktorka kąpała się w szampanie, a żona Gomułki, widząc ją w telewizorze, dostała ataku złości i rzuciła w ekran popielniczką.

Życie godne filmu

Jędrusik uwielbiała mężczyzn i nie stroniła od romansów, ale to Dygat był zawsze dla niej najważniejszy. To do niego wracała. "Przez dwadzieścia cztery lata byłam żoną Stanisława Dygata, człowieka kochającego wszystko, co piękne i doskonałe. Zazdroszczono nam naszej wielkiej miłości, ogromnej tolerancji, zrozumienia pewnych szaleństw w niektórych okresach życia" - mówiła po jego śmierci.

Historia życia Kaliny Jędrusik doczekała się ekranizacji. Film "Bo we mnie jest seks" niedługo trafi do kin. Główną rolę dostała Maria Dębska, znana z filmów "Moje córki krowy" czy "Zabawa, zabawa". Film zakwalifikował się do 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)