Trwa ładowanie...

Kalina Jędrusik. Uwodziła i gorszyła całą Polskę

Kalina Jędrusik jest artystką, która jeszcze za życia stała się legendą. Aktorka nie tylko miała talent do gry na scenie, ale też ponadprzeciętną charyzmę, która sprawiała, że zawsze była w centrum uwagi.

Share
Kalina Jędrusik
Kalina JędrusikŹródło: FORUM
d3k664e

Kalina Jędrusik skończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Aktorskiej w Krakowie i dała się zapamiętać m.in. dzięki roli w filmie "Ziemia Obiecana" Andrzeja Wajdy. Jednak to nie tylko talent aktorski sprawił, że została legendą.

Jędrusik została okrzyknięta seksbombą PRL. Aktorka przykuwała wzrok mężczyzn i potrafiła uwodzić jak mało kto. Jej wielką miłością był Stanisław Dygat, którego poślubiła w 1958 roku.

d3k664e

Para zauroczyła się sobą od pierwszego wejrzenia. Dosłownie. Pierwszy raz spotkali się przypadkiem na ulicy. Dygat nie mógł oderwać od niej wzroku, a ona momentalnie stwierdziła, że właśnie takiego mężczyznę chciałaby mieć za męża.

Artyście we flirtowaniu nie przeszkadzał fakt, że ma żonę i córkę. Przychodzi na wszystkie spektakle z udziałem Jędrusik. W końcu, na jednej z domówek organizowanych przez ówczesną śmietankę towarzyską, Stanisław Dygat i Kalina Jędrusik położyli się wspólnie na kanapie. "Leżeli, leżeli, gadali, gadali. I tak już zostali" - wspominał jeden z ich przyjaciół w "Dzienniku Bałtyckim".

Swoboda ponad wszystko

Obrączka na palcu nie przeszkadzała jej w romansowaniu. Małżeństwo prowadziło otwarty dom, a Dygat tolerował, a nawet akceptował zdrady żony. "Jest wariatką. Ale nie zamieniłbym jej na żadną inną! - mówił o Kalinie.

Na temat Kaliny Jędrusik do dzisiaj krąży wiele historii. Niektóre z nich są tak niewiarygodne, że trudno uwierzyć w ich autentyczność. Np. informacja o tym, że aktorka kąpała się w szampanie, a żona Gomułki, widząc ją w telewizorze, dostała ataku złości i rzuciła w ekran popielniczką.

d3k664e

Życie godne filmu

Jędrusik uwielbiała mężczyzn i nie stroniła od romansów, ale to Dygat był zawsze dla niej najważniejszy. To do niego wracała. "Przez dwadzieścia cztery lata byłam żoną Stanisława Dygata, człowieka kochającego wszystko, co piękne i doskonałe. Zazdroszczono nam naszej wielkiej miłości, ogromnej tolerancji, zrozumienia pewnych szaleństw w niektórych okresach życia" - mówiła po jego śmierci.

Historia życia Kaliny Jędrusik doczekała się ekranizacji. Film "Bo we mnie jest seks" niedługo trafi do kin. Główną rolę dostała Maria Dębska, znana z filmów "Moje córki krowy" czy "Zabawa, zabawa". Film zakwalifikował się do 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Skuteczne czyszczenie białych butów. Nie potrzebujesz drogiej chemii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3k664e

Podziel się opinią

Share
d3k664e
d3k664e