Trwa ładowanie...

Kamala Harris w trampkach na okładce "Vogue". Opowiedziała o swoich planach jako wiceprezydentka

Kamala Harris jest pierwszą kobietą, która zasiądzie na stanowisku wiceprezydenta USA. Prawniczka wspierała Joe Bidena w jego walce o fotel prezydenta i chętnie brała udział w wyczerpującej kampanii. Już 20 stycznia obejmie to swój nowy urząd, a o swoich priorytetach podczas sprawowania ważnej funkcji opowiedziała na łamach magazynu "Vogue".
Share
Kamala Harris już niedługo obejmie urząd wiceprezydenta.
Kamala Harris już niedługo obejmie urząd wiceprezydenta.Źródło: Getty Images
d17ll6u

Kamala Harris jest prawą ręką prezydenta-elekta Joe Bidena. Niedługo po ogłoszeniu szczęśliwej informacji na temat wygranej, prawniczka spontanicznie zadzwoniła do kandydata demokratów, aby przekazać mu wspaniałe wieści. Nagranie tej rozmowy obiegło świat i stało się okazją do dyskusji na temat wyborów prezydenckich w USA.

Kamala Harris dla magazynu "Vogue"

Prawniczka, a już niedługo także wiceprezydentka USA, w przeciwieństwie do innych kobiet zajmujących się polityką, zupełnie inaczej podchodzi do kwestii mody. Kilka tygodni temu zrobiło się głośno o tym, że Harris uwielbia trampki, które nosi niezależnie od sprzyjających okazji. Udowodniła tym samym, że można pozostać sobą sprawując przy tym ważne stanowisko.

d17ll6u

Kamala Harris, przemawiając na jednym z ostatnich wieców wyborczych w symbolicznie ozdobionych trampkach ponownie pokazała, że nie zamierza zmieniać swojego podejścia ani wybierać modnych rozwiązań – trampki to pomysł na definiowanie siebie. Nie dziwi zatem, że w najnowszym numerze "Vogue" Harris pozuje na okładce w ulubionych butach.

Sprawdź: Red Lipstick Monster o problemach zdrowotnych. "Groziło mi wycięcie macicy" 

Na łamach magazynu przyszła wiceprezydentka odniosła się do tego, co jest dla niej priorytetowe. Przypomniała także swoje przemówienie po ogłoszeniu zwycięstwa Joe Bidena – zawsze przeczuwała, że ma predyspozycje do tego, aby dokonać niemożliwego.

"Myślałam o moich małych siostrzenicach, które będą znały tylko jeden świat, w którym kobieta jest wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych, kobieta kolorowa, czarna kobieta, kobieta z rodzicami urodzonymi poza Stanami Zjednoczonymi" - czytamy.

d17ll6u

Kamala Harris ma hinduskie i jamajskie pochodzenie. Często o tym wspomina, dzięki czemu zaskarbiła sobie sympatię wielu Amerykanów. Podczas swojego słynnego przemówienia mówiła o wykluczeniach na tle rasowym – Harris zamierza zmienić oblicze swojego kraju na lepsze.

Przeczytaj: Już nikogo nie skrzywdzi! Patologiczna opiekunka - została skazana

"Reprezentuję swoją mamę, reprezentuję męża. Ten kraj ma ponad dwa stulecia, a nasz kraj musi wykazywać różnorodność, a różnorodność oznacza przywództwo we wszystkich rasach, we wszystkich kolorach. Czas na zmianę" - deklaruje prawniczka na łamach "Vogue".

Oprócz tego Kamala Harris razem z Joe Bidenem po objęciu stanowisk zamierzają skupić się na walce z koronawirusem. Wiceprezydentka chce koniecznie doprowadzić do dystrybucji szczepionki, a także zamierza pomóc małym firmom przetrwać pandemię.

d17ll6u

Zobacz: Zofia Zborowska i pytania od fanów. Odniosła się do uroczystości kościelnych

Prof. Zajkowska: tempo szczepienia przyspieszy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17ll6u

Podziel się opinią

Share
d17ll6u
d17ll6u