UrodaZabiegi antycellulitowe. Jak zlikwidować cellulit?

Zabiegi antycellulitowe. Jak zlikwidować cellulit?

Zabiegi antycellulitowe. Jak zlikwidować cellulit?
Anna Bator

27.06.2018 19:50, aktual.: 18.03.2019 19:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cellulit to postrach wielu kobiet i niestety nie mamy wpływu na to, czy i kiedy się pojawi. Na szczęście przy pomocy zabiegów antycellulitowych można go zredukować. Jakie zabiegi antycellulitowe przynoszą najlepsze efekty?

Czym jest cellulit?

Cellulit to tkanka tłuszczowa, która rozmieściła się w nieprawidłowy, nierównomierny sposób. Może pojawić się już w okresie dojrzewania, jak również na skutek zaburzeń hormonalnych. Cellulit ujawnia się więc w takcie ciąży czy podczas menopauzy.

Na jego występowanie narażone są osoby z nadwagą oraz te, które w krótkim czasie przytyły bądź schudły. Osoby, u których pojawił się cellulit, często zauważają także wiotkość skóry i utratę jej elastyczności.

Likwidacja cellulitu - popularne zabiegi antycellulitowe

Zabiegi redukujące cellulit dostępne są w wielu salonach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Do najpopularniejszych należą:

  • Mezoterapia - jest jedną z najpopularniejszych metod walki ze starzeniem się skóry, wiotkością, ale także cellulitem. Polega ona na ostrzykiwaniu wybranych partii ciała specjalnym preparatem. W przypadku cellulitu może być to m.in. rutyna i nostrzyk. Celem mezoterapii jest poprawa krążenia, ale także wspomaganie spalania tłuszczu, dzięki zawartości np. kofeiny.
  • Karboksyterapia - polega na ostrzykiwaniu skóry dwutlenkiem węgla w celu zmniejszenia komórek tłuszczowych i poddania procesowi metabolizmu. Karboksyterapia pozwala ujędrnić skórę i zminimalizować cellulit. Stosowana jest na różne partie ciała, w tym także na twarz.
  • Endermologia - ten zabieg cieszy się szczególnym zainteresowaniem w ostatnim czasie. Jest bardzo skuteczny i pozwala nie tylko na redukcję cellulitu, ale także zmniejszenie obwodu np. ud.
  • Drenaż limfatyczny - ujędrnia skórę i przywraca jej elastyczność. Skutecznie walczy też z cellulitem. Drenaż wspomaga przepływ limfy, a dodatkowo likwiduje obrzęki i uczucie ciężkości nóg.
  • Ultradźwięki - są popularnym zabiegiem i nie wymagają nakłuwania skóry. Zabieg polega na emitowaniu ultradźwięków na skórę objętą cellulitem. Ich zadaniem jest rozbijanie tkanki tłuszczowej, którą organizm łatwiej i szybciej może zmetabolizować.

Zabiegi antycellulitowe, które wykonasz w domu

Zabiegi na cellulit wykonasz nie tylko w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej, ale także w domu. Domowe sposoby będą skuteczne, jeśli zareagujesz szybko i połączysz je z odpowiednią dietą i aktywnością ruchowa.

Najpopularniejszym zabiegiem antycellulitowym, który wykonasz w domu, jest rolowanie cellulitu przy pomocy masażera. Zadowalający efekt uzyskasz także dzięki stosowaniu kosmetyków nawilżających i ujędrniających. Niektóre kosmetyki antycellulitowe dają uczucie rozgrzewania skóry podczas masowania. W ten sposób, pod wpływem ciepła, komórki tłuszczowe szybciej będą mogły się zmetabolizować.

Popularnym zabiegiem antycellulitowym jest także body wrapping, który polega na foliowaniu ciała. Dzięki folii kosmetyk naniesiony na ciało działa w połączeniu z ciepłem, które ciało wytworzyło, co pozwala na wniknięcie głęboko w skórę i rozbijanie komórek tłuszczowych. Body wrapping nie tylko pozwala na redukcję cellulitu, ale także ujędrnia skórę i działa wspomagająco w gubieniu centymetrów z obwodu ciała.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)