Trwa ładowanie...
d2ybk9c

Katarzyna Błażejewska-Stuhr pokazała fotografię z domu kombatanta. Uchyliła rąbka rodzinnej historii

Katarzyna Błażejewska-Stuhr w mediach społecznościowych oddała hołd przodkom, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. 1 sierpnia obchodzimy 76. rocznicę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna Błażejewska-Stuhr  pamiętała o 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Katarzyna Błażejewska-Stuhr pamiętała o 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (ONS.pl)
d2ybk9c

Katarzyna Błażejewska-Stuhr opublikowała starą fotografię, na której widzimy ją jako nastolatkę. Tym razem to nie jej osoba jest ważna, a członkowie jej rodziny. Z opisu dowiadujemy się, że zdjęcie zostało wykonane w domu kombatanta, w którym chłonęła historię od powstańców.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr i jej rodzinna historia

"Ciocia Marysia i wujek Staś. To oni opowiadali nam o wojnie i o tym, że wcale taka zabawna nie jest. Nigdy nie zapomnę opowieści wuja o Młodym Powstańcu. Pisałam listy z nimi, rozmawiałam... uczyłam się ich historii. Wujek Stasio walczył w powstaniu" – napisała.

d2ybk9c

"Gdy je planowali, przychodzili do domu panowie mówiący, że w sprawie futra dla żony" – dodała. Przy okazji dietetyczka zdradziła, że to właśnie na cześć wuja nazwała syna Stasiek.

Tym samym Katarzyna Błażejewska-Stuhr udowodniła, że pamięta o bliskich, którzy odegrali kluczową rolę zarówno w historii, jak i jej młodocianym życiu. Piękny ukłon w stronę cioci i wuja.

Przypominamy, że dzisiaj o godzinie 17, w godzinę "W", stolica odda hołd powstańcom warszawskim pod pomnikiem Gloria Victis na Powązkach.

d2ybk9c

Wysypaliśmy górę śmieci w centrum Warszawy. Zobacz reakcje przechodzących osób

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ybk9c

Podziel się opinią

Share

d2ybk9c

d2ybk9c