Trwa ładowanie...

Katarzyna Figura ma nie tylko córki. Czym zajmuje się jej syn, Aleksander Chmielewski?

Katarzyna Figura, jedna z największych gwiazd polskiego kina, prywatnie jest mamą trójki dzieci: dwóch córek - Koko i Kaszmir, oraz syna - Aleksandra. Jej pierworodny próbował swoich sił w aktorstwie, ale ostatecznie wybrał inną profesję. Co o nim wiemy?

Katarzyna Figura z małym Aleksandrem Chmielewskim Katarzyna Figura z małym Aleksandrem Chmielewskim Źródło: FORUM, fot: Jan Trojanowski
d6hcvqn
d6hcvqn

Katarzyna Figura ma dwie córki z burzliwego małżeństwa z Kaiem Schoenhalsem: 19-letnią Koko, która studiuje reżyserię w Paryżu, i 17-letnią Kaszmir, która nie wiąże swojej przyszłości z branżą filmową. Jednak na długo przed związaniem się z Schoenhalsem Katarzyna Figura była żoną przedsiębiorcy - Jana Chmielewskiego. I choć ich małżeństwo przetrwało tylko trzy lata, doczekali się syna - Aleksandra Chmielewskiego.

Dla syna Katarzyna Figura chciała podbić świat

Aleksander urodził się w 1987 r., kiedy kariera jego matki nabrała rozpędu. Tym samym jego dzieciństwo przypadło na szczyt jej popularności. Aktorka często wtedy wyjeżdżała, więc wychowywał się głównie pod okiem ojca i dziadków.

"Zagrałam już w 'Pociągu do Hollywood' i w 'Kingsajzie'. Nie mogłam być tylko szczęśliwą matką, zapominając, że jestem aktorką. Ale nigdy nie myślałam o tobie jako zagrożeniu dla mojej kariery. Kiedy dostałam stypendium we Francji, skorzystałam z niego. Miałam w sobie taki imperatyw, żeby podbić świat także dla ciebie, żebyś mógł być ze mnie kiedyś dumny" - tak Figura tłumaczyła się synowi wywiadzie dla "VIVY!".

d6hcvqn

"Cieszę się, że tak dużo rozmawiamy. Zarówno ty, jak i tata jesteście moimi wielkimi przyjaciółmi. Jeżeli jest w sercu miłość, odległość nie ma znaczenia. Kiedy wyjeżdżałaś, tęskniłem i w głębi serca chciałem, żebyś była ze mną" - powiedział Chmielewski w tym samym wywiadzie.

Aleksander Chmielewski swojego czasu pokazywał się z mamą na imprezach branżowych AKPA
Aleksander Chmielewski swojego czasu pokazywał się z mamą na imprezach branżowychŹródło: AKPA, fot: AKPA

Czym zajmuje się Aleksander Chmielewski, syn Katarzyny Figury?

Aleksander Chmielewski ma obecnie 35 lat i choć przed laty wydawało się, że zrobi karierę w show biznesie, to dziś stroni od mediów. Wcześniej pokazywał się z mamą na imprezach branżowych i podobnie jak teraz jego przyrodnie siostry, gościł w programach śniadaniowych.

Po ukończeniu szkoły średniej syn Figury długo szukał właściwej życiowej ścieżki. "Na początku poszedłem na europeistykę, ale okazało się, że takie przedmioty, jak ekonomia, prawo czy finanse nie są tym, czego szukam" - opowiadał "VIVIE!".

d6hcvqn

Przez dwa lata studiował też na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ostatecznie jednak ukończył Wydział Aktorski Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia. Twierdzi, że chciał dzięki temu lepiej zrozumieć, z czym na co dzień zmaga się jego matka.

Po kilku rolach w serialach "Diagnoza", "Komisarz Alex" oraz "Ludzie i bogowie" jego kariera stanęła w miejscu. Chmielewski dał się wtedy ponieść swojej innej pasji i został instruktorem tenisa.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Małgorzata Socha o pokazywaniu męża na Instagramie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d6hcvqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6hcvqn