Hit z PRL‑u wraca do łask? Działa jak "żelazko" na zmarszczki

To sprawdzony sposób naszych babć na przetłuszczające i wypadające włosy, ale też problemy z cerą czy zmarszczki. Kiedyś była dostępna w każdym kiosku, ale dziś niewiele osób wie o jej imponujących właściwościach.

"Żelazko" na zmarszczki. W PRL-u była w każdym kiosku
"Żelazko" na zmarszczki. W PRL-u była w każdym kiosku
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

03.03.2024 | aktual.: 04.03.2024 07:37

Mówi się o niej "relikt przeszłości". Ale czy słusznie? Woda brzozowa w czasach PRL-u stanowiła remedium na wiele dolegliwości. Stosowano ją nie tylko w celach kosmetycznych, ale też leczniczych. Przy ograniczonej ilości produktów w sklepach, cieszyła się ogromną popularnością.

Znajdowała się w niemal każdym domu, służąc jako środek do detoksykacji organizmu czy pobudzający porost włosów. Kosztuje niewiele, a kobiety zachwalają jej skuteczność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Woda brzozowa na włosy

Brzozówka to doskonałe wsparcie dla urody. Reguluje produkcję sebum, a dzięki temu docenią ją właścicielki włosów z tendencją do przetłuszczania. Woda brzozowa działa jak nabłyszczasz, ale też wzmacnia włókna i pobudza cebulki do wzrostu. Dzięki właściwościom przeciwgrzybicznym dedykowana jest również osobom z problemem łupieżu.

Jak stosować wodę brzozową na włosy? Najlepiej sięgnij po nią co najmniej godzinę przed myciem. Produkt należy wcierać we włosy oraz skórę głowy przy użyciu strzykawki lub pipety, delikatnie masując i pobudzając krążenie.

Na zmarszczki działa jak "żelazko"

Woda brzozowa świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji dojrzałej cery. Dzięki betulinie wpływa korzystnie na spłycenie zmarszczek.

Polecana jest także osobom ze skórą tłustą i trądzikową. Właścicielki cery suchej powinny stosować ją jedynie punktowo

Produkt aplikowany po demakijażu i oczyszczeniu skóry ureguluje wydzielanie sebum. Wodę brzozową na skórę należy stosować jak tonik przy użyciu wacika czy płatka higienicznego.

Sok z brzozy do picia

Sok z brzozy warto pić ze względu na liczne właściwości prozdrowotne. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do wody brzozowej, sok nie może być przechowywany dłużej niż trzy dni. Nie powinno to jednak nikogo zniechęcać, ponieważ produkt działa zbawiennie na układ nerwowy, pokarmowy, krwionośny i odpornościowy. Świetnie wpływa na pracę nerek, oczyszczanie wątroby, obniża cholesterol, działa przeciwnowotworowo, a przy tym łagodzi ból i obniża gorączkę.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Wybrane dla Ciebie