Trwa ładowanie...

Kiedyś była zawodową pływaczką, dziś śpi na kawałku kartonu

64-letnia Laraine McHendrie Decarie dawniej reprezentowała Wielką Brytanię na zawodach pływackich na całym świecie. Od czterech lat jest bezdomna. Kobieta po zmianach w brytyjskim systemie emerytalnym straciła prawo do emerytury.
Share
64-letnia Laraine McHendrie Decarie
64-letnia Laraine McHendrie Decarie Źródło: Instagram.com
d2y7wxv

Laraine McHendrie Decarie dawniej była zawodową pływaczką. Po zakończeniu kariery sportowej mieszkała za granicą. Pracowała jako nauczycielka i opiekunka społeczna. W Kanadzie uzyskała dyplom na McGill University, a następnie przez kilka lat we Francji, uczyła angielskiego. Do Londynu wróciła pod koniec lat 90. Wtedy zaczęły się jej problemy finansowe, straciła mieszkanie, oszczędności i znalazła się bez środków do życia.

Zobacz także: Meghan Markle zdradziła, jak się zwraca do Harry’ego

Od czterech lat jest bezdomna

Laraine powiedziała dziennikarzom "My London", że straciła wszystkie pieniądze.

d2y7wxv

- Skończyłam na ulicy z powodu zmian w systemie emerytalnym, ale padłam też ofiarą kradzieży, oszustw i innych podobnych rzeczy – mówiła była pływaczka. – Płaciłam składki do systemu prawdopodobnie od 14. roku życia, kiedy byłam jeszcze w szkole, pracować zaczęłam, mając lat 11. Ale w międzyczasie zmienili wiek emerytalny, a składki, które zapłaciłam przepadły. Od urzędników dowiedziałam się, że nic mi nie przysługuje – mówiła Laraine.

Przez długi czas próbowała sobie jakoś radzić. Ubiegała się o zasiłki, pracowała jako wolontariuszka w zamian za jedzenie. Cztery lata temu jednak straciła dach nad głową i z resztkami dobytku wylądowała na ulicy. Od tej pory każdej nocy śpi na kawałkach kartonu na schodach cmentarnej kaplicy w Londynie. Niestety nie ma żadnej rodziny, która mogłaby jej pomóc.

Zobacz także: Katarzyna Skrzynecka dementuje plotki o depresji, diecie i efekcie "jojo"

Pomoc dla Laraine

Jej historia poruszyła wolontariuszki organizacji charytatywnej Under One Sky, która niesie pomoc bezdomnym. To one postanowiły zainteresować media losem byłej pływaczki.

d2y7wxv

– Pomimo strasznych trudności, które znosi, za każdym razem, gdy ją odwiedzamy, ma uśmiech i dobre słowo do całego naszego zespołu. Nigdy nie narzeka. Jest zapaloną artystką i często rysuje nam w podzięce obrazki lub robi małe prezenty na szydełku. Często razem się śmiejemy i uwielbiamy słuchać jej opowieści o wielu niesamowitych przygodach z całego życia i kariery – opowiadała w "My London" jedna z wolontariuszek UOS, Vicki Mcgarrigle.

Jak podkreślają wolontariuszki kobieta nie pije ani nie używa narkotyków.

– Ona nawet nie przeklina, a jej wiara pozwala jej zachowywać siły i optymizm, ale kobieta w jej wieku absolutnie nie powinna żyć na ulicy – zauważyła Vicki Mcgarrigle.

Bezdomna dziś kobieta cierpi na artretyzm. Pogarsza go mroźna i mokra zima, co zwiększa jej codzienne problemy. Laraine jednak nie kwalifikuje się do żadnej formy pomocy społecznej, w tym do mieszkania socjalnego, ponieważ nie spełnia wymaganych kryteriów – nie miała wcześniejszych problemów ze zdrowiem psychicznym, nie ma także pod opieką dzieci poniżej 16. roku życia.

d2y7wxv

Kukiz o pedofilii w Kościele: To czas ukarania winnych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y7wxv

Podziel się opinią

Share
d2y7wxv
d2y7wxv