Trwa ładowanie...

Kiedyś ważyła prawie 200 kg. "Mama bała się o moje życie"

Duża nadwaga może stanowić podłoże wielu poważnych chorób, które w rezultacie mogą zagrać naszemu życiu. Pewna młoda Kanadyjka na własnej skórze przekonała się, że tego problemu nie wolno lekceważyć. Dziś patrząc na zdjęcia trudno uwierzyć, iż pozuje do nich ta sama dziewczyna.

27-latka przeszła ogromną metamorfozę 27-latka przeszła ogromną metamorfozę Źródło: Instagram, fot: princessspear
d3jmkha
d3jmkha

Kahlil Doucette ma dzisiaj 27 lat i bzika na punkcie siłowni. Z uśmiechem idzie przez życie, udowadniając, jak wiele można zmienić, jeśli weźmie się sprawy we własne ręce. W rozmowie z reporterem "Truly" wspomina, że o jej życie poważnie martwiła się jej mama, która latami próbowała namówić córkę na zmianę nawyków, aby zrzucić zbędne kilogramy. Na szczęście Kanadyjka w porę zaczęła działać - nie wiadomo, czy gdyby wciąż się zaniedbywała, mogłaby dzisiaj opowiedzieć swoją historię.

W najgorszym momencie waga skazywała ponad 190 kilogramów

Młoda kobieta miała wówczas poważne problemy z poruszaniem się. Kahil wspomina, że jej mama rozpłakała się, gdy przyjechała do domu rodzinnego na wakacje. W tamtym czasie kobieta zjadała dziennie 4000-6000 kilokalorii (normalne dzienne zapotrzebowanie kobiet to około 2000-2500 kcal). Mama Doucette wyprosiła na córce wizytę u lekarzy - ci oznajmili, że jeśli natychmiast nie zacznie się odchudzać, nie dożyje 40. urodzin.

Kahil ważyła prawie 200 kilogramów Instagram
Kahil ważyła prawie 200 kilogramów Źródło: Instagram, fot: princessspear

Te słowa były dla Kahil niczym zimny prysznic. Zgodziła się przejść na dietę i podjąć się odpowiedniej aktywności fizycznej, aby w przeciągu dwóch lat przygotować ciało do operacji zmniejszenia żołądka.

Kahil wiedziała, że zrzucanie wagi będzie długotrwałym procesem Instagram
Kahil wiedziała, że zrzucanie wagi będzie długotrwałym procesem Źródło: Instagram, fot: princessspear

Odchudzanie z tak wysokiej wagi wyjściowej to długotrwały proces

Kanadyjka wiedziała, że nie ma przed sobą łatwego zadania. Na szczęście miała ogromne wsparcie ze strony mamy - to właśnie ona pomogła jej nie dać się chorobliwej nadwadze i zawalczyć o życie.

d3jmkha

Kahil przeszła na dietę niskokaloryczną i wysokobiałkową, którą zalecił i ustawił jej właściwy specjalista (odchudzanie na własną rękę przy tak problematycznej wadze często kończy się efektem jo-jo lub niedoborami poszczególnych składników odżywczych). Zgodnie z zaleceniami rozpoczęła też ćwiczyć - jej harmonogram zapełniły zajęcia na siłowni, składające się z odpowiednich treningów z ciężarkami.

Na Instagramie pokazuje, jak wygląda ciało po operacji zmniejszenia żołądka

Po trzech latach czekania, w końcu Kahil mogła poddać się operacji, która zmniejszyła żołądek a także pozbyła się skóry, która w trakcie zrzucania wagi stała się uciążliwym problemem. I choć wiele osób twierdzi, że jest to pójście na łatwiznę - nie każdy kwalifikuje się do operacji, która jest, jak każdy zabieg, ingerencją w organizm i wymaga okresu rekonwalescencji oraz zupełnej zmiany trybu życia.

Młoda kobieta odważyła się pokazać, jak zmieniało się jej ciało Instagram
Młoda kobieta odważyła się pokazać, jak zmieniało się jej ciało Źródło: Instagram, fot: princessspear

Na szczęście 27-latka najtrudniejsze chwile ma już za sobą. Teraz cały czas pracuje nad utrzymaniem sylwetki, co bardzo polubiła - siłownię odwiedza z ogromnym entuzjazmem. Dzięki operacji oraz wcześniejszego procesu przygotowawczego, jej waga spadła do 90 kilogramów. To ogromna zmiana!

d3jmkha

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Kahil odmieniła swoje życie Instagram
Kahil odmieniła swoje życie Źródło: Instagram, fot: princessspear

Jedzenie o złych porach przyczyną nadwagi

d3jmkha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jmkha