Kiedyś ważyła tylko 17 kg i nie mogła wstać z łóżka. Tak wygląda dziś

Kiedyś ważyła tylko 17 kg i nie mogła wstać z łóżka. Tak wygląda dziś

Kiedyś ważyła tylko 17 kg. Dziś wygląda zupełnie inaczej
Kiedyś ważyła tylko 17 kg. Dziś wygląda zupełnie inaczej
Źródło zdjęć: © YouTube | Fifty Shades of Chestpains
02.11.2022 10:29, aktualizacja: 02.11.2022 12:49

W najbardziej krytycznym momencie choroby Kristina Karyagina ważyła tylko 17 kg. Wspomina, że "zapominała" jeść, przez co szybko wpadła w zaawansowaną anoreksję i nie mogła sama wstać z łóżka. Jak potoczyło się jej życie po podjęciu leczenia? Zobaczcie, jak wygląda kilka lat później.

Kristina Karyagina pochodzi z Barnaułu. Pierwsze informacje o jej osobie pojawiły się w momencie, kiedy do sieci trafiły zdjęcia i nagrania, gdy ważyła jedynie 17 kg. Niezdrowa relacja z jedzeniem spowodowała, że Kristina wpadła w zaawansowaną anoreksję, a w wieku 22 lat wyglądała jak starsza kobieta. Bliscy przez długi czas walczyli o jej zdrowie, aż w końcu ona sama zdecydowała się podjąć odpowiednie kroki i leczenie. Jej historię i przebieg choroby przedstawiono w programie "Niech mówią".

Kristina Karyagina przez lata walczyła z anoreksją

Wszystko zaczęło się jeszcze w latach szkolnych. Kristina, która bardzo stresowała się egzaminami, powoli przestawała jeść. Choć wydaje się to dość niewinne, z biegiem czasu wyniszczyła swój organizm. Gdy ważyła 17 kg, nie była w stanie sama wstać z łóżka. Jej mama próbowała ją ratować i błagała, żeby podjęła leczenie i zaczęła jeść.

Kristina przez długi czas nie przyjmowała do siebie tych próśb. Bezsilni byli także lekarze, którzy nie wiedzieli, w jaki sposób mogą namówić dziewczynę do leczenia. W końcu wzięła udział w programie "Niech mówią", w którym opowiedziała o swoich przejściach i zaburzeniu odżywiania. To wtedy, dzięki temu występowi, jej historią zainteresował się profesjonalny psycholog, który powoli pomógł jej wyjść z choroby.

Kristina Karyagina przeszła niesamowitą metamorfozę

Psycholog zaczął od zmiany podejścia Kristiny do przyjmowania posiłków. W trakcie terapii zaczęła przybierać na wadze, a wraz z tym nabrała większej pewności siebie. Po kilku spotkaniach ze specjalistą poznała inne dziewczyny, które wygrały walkę z anoreksją. To dało jej dodatkową motywację do pokonania choroby. Dziś jest w znacznie lepszym stanie. Wciąż walczy jednak o zdrowie.

Kristina Karyagina przeszła niesamowitą metamorfozę
Kristina Karyagina przeszła niesamowitą metamorfozę© Instagram

GDZIE SZUKAĆ POMOCY? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta