Blisko ludziKilkulatek napisał list do dzieci z Ukrainy. Poruszające słowa obiegły sieć

Kilkulatek napisał list do dzieci z Ukrainy. Poruszające słowa obiegły sieć

Profesora Miodka poruszył list kilkuletniego chłopca
Profesora Miodka poruszył list kilkuletniego chłopca
Źródło zdjęć: © East News, Facebook | East News, Facebook

03.03.2022 09:20, aktual.: 03.03.2022 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sytuacją w Ukrainie przejmują się nie tylko dorośli, lecz także dzieci. W obliczu wojny, która dotyka wiele rodzin, liczy się każde wsparcie. O sąsiadach w potrzebie myślą również najmłodsi.

Od 24 lutego cały świat wstrzymuje oddech i przygląda się tragedii, która dzieje się na ukraińskiej ziemi. Warto pamiętać o tym, że dzieci również widzą, co się dzieje. Stres oraz napięcie związane z niepewnością i obawą przed szerszym konfliktem w pewien sposób odbija się na najmłodszych. Wielu rodziców stara się rozsądnie wytłumaczyć podopiecznym, co się dzieje. Profesor Jan Miodek pokazał wzruszający list, napisany przez kilkuletniego Mikołaja. Dzieci czasem rozumieją więcej, niż mogłoby się wydawać.

"Oczy mokre, serce pęka"

Bezinteresowna dobroć najmłodszych i chęć niesienia pomocy zawsze porusza serce. Słowa napisane przez kilkuletniego autora, w obliczu panującej w Ukrainie wojny, wzruszyły znanego profesora, który prowadzi program "Słownik polsko@polski". Miodek opublikował chwytający za serce apel na swoim facebookowym fanpage'u.

"Love Ukraina. Drogie dzieci z Ukrainy. Nie martwcie się, my wam pomożemy. Damy wam schronienie, jedzenie i zabawki, a mój tata będzie was trenował" - czytamy w odręcznie napisanym liście.

Trudno o bardziej szczere słowa, niż te, które zostały napisane z czystą dobrocią i empatią.

List dziecka poruszył internautów

Pod postem profesora Miodka szybko pojawiło się mnóstwo komentarzy. Osoby obserwujące fanpage zauważyły, że należy pogratulować rodzicom tej młodej osoby, która najwyraźniej już od wczesnych lat jest uczona tego, aby wspierać drugiego człowieka.

"To piękne... Szczere uznanie dla dzieci i rodziców";

"Wiecie, co w tym jest pięknego? To, że to dziecko ma w sobie ogrom miłości i empatii do innego człowieka. Miłości i szacunku, który wpoili mu rodzice. Jest to coś, czego wielu dorosłych powinno się od niego uczyć. Wyrośnie na wspaniałego człowieka o wielkim serduchu!" - czytamy wśród licznych wypowiedzi internautów.

I trzeba przyznać im rację. W świecie, w którym wiele osób kieruje się chciwością czy dogłębną złością na drugiego człowieka, to właśnie młodzi ludzie niosą nadzieję na to, że empatia i bezinteresowność jeszcze nie są wartościami na wyginięciu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także