Kim Kardashian kupiła wisior, który nosiła księżna Diana. Wydała na niego fortunę

Kim Kardashian kupiła wisior, który nosiła księżna Diana. Wydała na niego fortunę

Kim Kardashian kupiła zawieszkę, którą nosiła księżna Diana
Kim Kardashian kupiła zawieszkę, którą nosiła księżna Diana
Źródło zdjęć: © Instagram | kimkardashian, sothebys
19.01.2023 20:15, aktualizacja: 19.01.2023 21:17

Amerykańska celebrytka Kim Kardashian wylicytowała wisiorek, który kiedyś nosiła księżna Diana. Za słynny ametystowy krzyż zapłaciła ponad 163 tysiące funtów, czyli około 880 tysięcy złotych.

O tym, że Kim Kardashian ma słabość do przedmiotów lub ubrań należących do sławnych osób wiadomo nie od dziś. Idealnym przykładem było założenie przez celebrytkę na Met Galę sukienki, w której Marylin Monroe w 1962 roku zaśpiewała "Happy Birthday, Mr. President" dla Johna F. Kennedy'ego. Kardashian została później skrytykowana, gdy w przestrzeni publicznej pojawiły się zdjęcia pokazujące zniszczenia, jakie powstały na słynnej kreacji.

Swego czasu głośno było także o prezencie, jaki sprawili córce Kim Kardashian i Kanye West, którym okazała się charakterystyczna, czarna marynarka Michaela Jacksona. Okazuje się, że Amerykanka zakupiła kolejny, cenny przedmiot.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podaje CNN, przedstawiciel Kim Kardashian wylicytował ametystowy krzyż Attallah, w którym księżna Diana pojawiła się podczas jednej z charytatywnych gal w Londynie w 1987 roku. Przedmiot był wystawiony na aukcji "Royal and Noble Sale", przeprowadzonej przez dom aukcyjny Sotheby's z Londynu.

Zawrotna cena przedmiotu

Jak podaje CNN - zawieszkę sprzedano za dwukrotność ceny, jaką szacowano przed rozpoczęciem licytacji. Kim Kardashian zapłaciła za nią dokładnie 163 800 funtów (ok. 880 tys. zł).

Kristian Spofforth, główny jubiler domu aukcyjnego Sotheby’s przyznał, że to wyjątkowa ozdoba. W komunikacie przekazanym mediom dodał też, że są bardzo zadowoleni z faktu, że ponownie trafiła w ręce osoby o znanym na całym świecie nazwisku.

Historia ametystowego krzyża

Zawieszka została wykonana przez firmę jubilerską Garrand w latach 20. ubiegłego wieku. Co istotne, krzyż nigdy nie należał do tragicznie zmarłej księżnej Walii, a Diana wypożyczała go od biznesmena Naima Attallaha.

Najprawdopodobniej to właśnie fakt, że zawieszka była noszona przez nią, wpłynął zarówno na cenę, jak i na to, że o jej zakup walczyło czterech chętnych, w tym Kim Kardashian.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta