Trwa ładowanie...

Kinga Rusin apeluje do Polaków. Staje w obronie żubrów

Nie od dziś wiadomo, że kwestia ekologii i szacunku do polskich dóbr natury nie są obojętne dla Kingu Rusin. Najnowszym postem tylko to potwierdza. "Powstrzymajmy odstrzał żubrów w Puszczy Boreckiej! Głośno protestujmy! " - napisała na swoim profilu na Instagramie dziennikarka.

Kinga Rusin apeluje do Polaków. Staje w obronie żubrówŹródło: Instagram.com
d4krzsd
d4krzsd

Kinga Rusin nie wahała się, aby zabrać głos w publicznej debacie na temat wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Dziennikarka weszła też w otwarty konflikt z byłym ministrem środowska Janem Szyszko, który zapytany przez dziennikarza WP nie był wstanie przypomnieć sobie, kim ona jest. Obecnie gwiazda nadal regularnie wypowiada się na temat poruszających ją kwestii. Na swoim instagramowym profilu apeluje o problemie żubrów w Puszczy Boreckiej.

"Powstrzymajmy odstrzał żubrów w Puszczy Boreckiej! Głośno protestujmy! Piszcie tu co o tym myślicie! Niech decydenci to zobaczą! Myśliwi już zdążyli zabić 6 żubrów. Chcą zabić jeszcze 6! A pozwoliła im na to... Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (sic!)! Decyzja zapadła za Szyszki. Dlaczego nie została zawieszona po jego odwołaniu!? Kto macza w tym palce? To jest odstrzał typowo komercyjny, dla kasy i trofeów, z których większość wyjedzie z Polski! Żubr to symbol polskiej przyrody! Jest chroniony prawem polskim i unijnym. Kim trzeba być i jaki w tym mieć interes, żeby wydać na te wspaniałe, majestatyczne zwierzęta wyrok śmierci! Organizowanie polowań komercyjnych na żubry i dopuszczenie do nieuzasadnionego ich zabijania to zamach na to, co w polskiej przyrodzie najcenniejsze! Tę decyzję można jeszcze cofnąć! Tego chcą Polacy! Dość rzezi w polskich lasach dla zabawy i wątpliwej satysfakcja, za to ze szkodą dla nas wszystkich, dla naszego dziedzictwa! Panie Prezesie, panie Premierze to tylko i aż jeden podpis! Czas tych zwierząt jest policzony. Zatrzymajcie ten zegar śmierci!" - czytamy w poście Rusin. Jednocześnie dziennikarka zachęca do podpisania petycji na stronie Greenpeace.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Wpis polubiło ponad 3,5 tysiąca osób, a wiele z nich również skomentowało słowa dziennikarki. "To jest straszne!!! Kim my jesteśmy, żeby decydować o życiu tych niewinnych zwierząt" - pisze jedna z obserwatorek Rusin. A kolejna dodaje: "Kinga cieszę się że poruszasz takie kwestie! Jestem przeciwna mordowaniu dla przyjemności!". Wielu z fanów gwiazdy napisało, że wsparło już petycję w tej sprawie.

Szukasz rabatów na karmy dla zwierząt? Sprawdź dostępne zniżki na ZOOplus promocje.

d4krzsd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4krzsd