Trwa ładowanie...
seks
DFR
26-08-2023 15:24

Kobieta robi taki gest? Zdradza więcej, niż myślisz

Mowa ciała może czasem wyrazić więcej niż słowa wypowiedziane wprost. Rozmaite gesty i mikroekspresje wskazują na nasze emocje i intencje. Kiedy znamy niektóre z nich, możemy dowiedzieć się na przykład, czy ktoś jest zainteresowany flirtem z nami. Ważny jest szczególnie jeden gest.

Mowa ciała może nam wiele powiedzieć o intencjach odbiorcyMowa ciała może nam wiele powiedzieć o intencjach odbiorcyŹródło: Adobe Stock
d4a7wlq
d4a7wlq

Mowa ciała i cała komunikacja niewerbalna często zdradza nasze nieświadome pragnienia, odczucia czy intencje. Dzięki znajomości różnych gestów i mikroekspresji jesteśmy w stanie przewidzieć, co kryje się w drugiej osobie i czy ma ona wobec nas przyjazne czy raczej negatywne odczucia. Dotyczy to również jej zainteresowania romantycznego czy erotycznego.

Oczywiście w każdym zbliżeniu kluczowa jest wyrażona świadomie i entuzjastycznie zgoda drugiej strony - sygnały niewerbalne mogą nam po prostu wstępnie podpowiedzieć, czy ktoś jest nami zainteresowany, czy też nie.

Widzisz ten gest? "Wabik"

Jednym z najczęściej używanych sygnałów jest poprawianie włosów. Neuropsycholożka Marsha Lucas zwraca uwagę, że gdy kobieta, po złapaniu kontaktu wzrokowego, patrzy w dół, zbiera lub poprawia włosy, a potem znów patrzy w oczy rozmówcy i ma lekko uniesiony podbródek, to znaczy, że jest zainteresowana osobą, z którą rozmawia.

Podobnie twierdzi ekspert w zakresie mowy ciała, Benedykt Peczko. W rozmowie ze "Zwierciadłem" podkreśla znaczenie tego gestu.

"Poprawianie włosów przez kobietę to wabik, a zarazem czułość i delikatność gestu wobec tego mężczyzny. Jest to też próba rozładowania napięcia: ona wie, że jest obserwowana i trochę ją to spina… Dla niego to dodatkowy sygnał, że robi wrażenie. Ukazanie fragmentu szyi to deklaracja otwartości, braku lęku" - mówi specjalista.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Te pary ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" wytrwały w małżeństwie

Zwróć uwagę na te gesty. Psycholożka wyjaśnia

Naukowcy nie mają wątpliwości - komunikacja niewerbalna to potęga. Jak wyliczyła profesorka Monica Moore, psycholożka z uniwersytetu w Saint Louis, kobieta w ciągu godziny wysyła nawet 35 sygnałów zapraszających do flirtu. Z kolei mężczyzna musi odpowiednio zinterpretować średnio 12 z nich, żeby odkryć intencje nadawczyni.

d4a7wlq

Do "przesyłanych" przez kobietę nieświadomych gestów należy chociażby szczery uśmiech, który angażuje nie tylko usta, ale i zmarszczki wokół oczu, wyprostowana sylwetka zwrócona w kierunku mężczyzny czy odsłanianie wewnętrznej strony nadgarstków, które ma podobne znaczenie co odsłonięcie szyi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a7wlq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a7wlq