Blisko ludziKobiety zachwycone odkryciem. Oto co oznaczają symbole na metkach Zary

Kobiety zachwycone odkryciem. Oto co oznaczają symbole na metkach Zary

Symbole na metkach w Zarze mają konkretne znaczenie
Symbole na metkach w Zarze mają konkretne znaczenie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok
18.08.2022 17:01, aktualizacja: 18.08.2022 17:40

Zdarzyło ci się kiedyś pójść do Zary, wybrać z wieszaka ubranie w swoim rozmiarze i przymierzyć je, by finalnie przekonać się, że jest za małe? Nie jesteś sama. Okazuje się bowiem, że rozmiary w tej popularnej sieciówce nie są tożsame, tylko różnią się między sobą w zależności od działu, z którego pochodzi dana rzecz. W rozeznaniu się w tym systemie mają pomóc symbole widniejące na metkach.

Chyba większości z nas zdarzyło się kiedyś pójść do Zary i nie zmieścić się w ubranie w swoim standardowym rozmiarze. Nie oznacza to wcale, że przytyłyśmy, lecz po prostu wybrałyśmy model z działu, który ma zaniżoną rozmiarówkę. Niektórym mogło się także zdarzyć, że dana rzecz, choć w dobrym rozmiarze, była zdecydowanie za duża. I tu działa ta sama zależność. Rozmiarówka w Zarze nie jest bowiem jednolita. Ta popularna sieciówka posiada system, który ma sens, gdy się go już pozna. 

Co oznaczają symbole na metkach w Zarze?

Okazuje się, że każde ubranie z Zary ma na metce jeden z trzech symboli: kwadrat, kółko bądź trójkąt. Każdy z nich ma przypisany swój dział – dla kwadratu dział basic, dla kółka dział women, natomiast dla trójkąta dział TRF przeznaczony dla młodszej klienteli. Dalej robi się jeszcze ciekawiej, ponieważ rozmiary ubrań z tych działów nie są ze sobą tożsame, a jest między nimi spora różnica.  

Ubranie z metką z symbolem kwadratu będzie oznaczało rozmiar standardowy, z kółkiem zawyżony, a z trójkątem zaniżony. Jeśli zatem masz przykładowo rozmiar 36, to wybierz spodnie z symbolem kwadratu, a będą leżeć, jak ulał. W przypadku pozostałych dwóch symboli musisz wybrać model rozmiar mniejszy lub rozmiar większy. 

Twórczynie internetowe zdradziły sekret rozmiarówki w Zarze

Znaczenia symboli na metkach w Zarze dowiedziała się tiktokerka o imieniu Brooke, której tę wiedzę przekazała kasjerka. Internautki były wniebowzięte, że przekazała ją dalej. W Polsce tę kwestię szeroko omówiła youtuberka podpisująca się pseudonimem CHEERS.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta