Trwa ładowanie...

Kora na nieznanych zdjęciach. Wystawa potrwa jeszcze 3 tygodnie

Niebawem przypada pierwsza rocznica śmierci Kory. Dowodów uwielbienia dla artystki przez ostatni rok było mnóstwo. Tematyczne imprezy, mural na Żoliborzu, czuwanie na Błoniach w Krakowie czy wreszcie grób na Powązkach Wojskowych, na który fani nieustannie znoszą kwiaty, znicze i drobiazgi. Czas na wystawę.
Share
Olga Jackowska (Kora) na koncercie w 2011 roku
Olga Jackowska (Kora) na koncercie w 2011 rokuŹródło: Agencja Gazeta
d12ms1a

"Oglądanie tych zdjęć nie jest dla mnie łatwe. Ciągle jestem w żałobie. Robię to dla niej, jestem depozytariuszem jej twórczości. Nie chciałbym, żeby Polacy o niej zapomnieli. Dla mnie Kora jest skarbem narodowym, o który trzeba dbać" – powiedział mąż wokalistki Kamil Sipowicz w materiale dla "Faktów" TVN.

Kora - wystawa zdjęć

Wystawa, którą można oglądać w warszawskiej Ney Gallery&Prints na ulicy Spokojnej 5, tuż przy Powązkach, potrwa jeszcze do 28 lipca. Zakończy się więc symbolicznie - w rocznicę śmierci artystki. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

d12ms1a

Jeszcze przez trzy tygodnie można na niej oglądać mało znane lub niepublikowane zdjęcia przedstawiające Korę, począwszy od lat 80.

Wśród nich są fotografie z planów teledysków, oryginalne portrety, ale i zdjęcia robione w domu. Współtwórcą wystawy (ale nie fotografii) jest Kamil Sipowicz. W galerii można zobaczyć zdjęcia autorstwa sześciu fotografów, wśród nich tak kultowych postaci jak Tadeusz Rolke czy Andrzej Świetlik.

d12ms1a

Przeczytaj także:

Zobacz także: Malowanie ścian to prosty i efektowny "Patent na Remont"!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12ms1a

Podziel się opinią

Share
d12ms1a
d12ms1a