Gdzie wyrzucić kości z kurczaka? Błąd jest nagminny

Gdzie wyrzucić kości z kurczaka?
Gdzie wyrzucić kości z kurczaka?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

11.06.2024 13:56, aktual.: 11.06.2024 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Segregacja odpadów wydaje się być niezwykle intuicyjną czynnością. Okazuje się jednak, że wciąż często popełniamy błędy, które mogą słono nas kosztować. Gdzie w takim razie wyrzucić kości z kurczaka? Niewiele osób zna prawidłową odpowiedź.

Gminy już od kilku lat wymagają od nas segregacji śmieci. W ten sposób dbamy nie tylko o środowisko, ale również zasobność naszych portfeli. Jeśli nie będziemy segregować, możemy bowiem zostać ukarani wysoką karą pieniężną. Zdarza się, że odpadki, które produkujemy, nie trafiają do odpowiedniego pojemnika. Tak też jest w przypadku kości z kurczaka.

Gdzie wyrzucić kości z kurczaka po obiedzie?

Kurczak na obiad? Czemu nie! W końcu w połączeniu z ziemniakami i pożywną sałatką stanowi posiłek, którym z powodzeniem można się najeść. Po takim daniu zostają jednak kości, które później trafiają do śmieci. Do którego pojemnika powinniśmy je wyrzucić?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Większość z nas sądzi, że należy umieścić je w koszu na bioodpady. W końcu to pozostałości po jedzeniu, a teoretycznie powinny one trafiać właśnie tam. Nie wszyscy jednak wiedzą, że do brązowego pojemnika powinniśmy wyrzucać wyłącznie odpadki po warzywach i owocach. Oprócz tego znajdzie się tam również miejsce na ściętą trawę, chwasty oraz inne rośliny.

Gdzie w takim razie wyrzucać kości z kurczaka? Warto pamiętać, że są to resztki pochodzenia zwierzęcego, dlatego powinny trafiać do czarnego pojemnika z odpadkami zmieszanymi.

Źle segregujesz śmieci? Możesz słono za to zapłacić

Od pewnego czasu częściej słyszy się o karach, które gminy nakładają na mieszkańców za nieprawidłową segregację śmieci. Wszystko po to, by zmotywować ich do przestrzegania zasad.

To nie oznacza jednak, że przedstawiciele gmin będą pukać do naszych drzwi i przeglądać odpadki, które produkujemy. Wszelkie nieprawidłowości zgłaszane są bowiem przez firmy odbierające śmieci.

Informacja ta może być powodem podniesienia nawet czterokrotnie opłaty za wywóz odpadów. Sytuacja robi się znacznie poważniejsza, jeśli umieścimy w niewłaściwym miejscu elektrośmieci. Wówczas grozi nam za to nawet do 5 tys. kary grzywny.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także