Kot kładzie na tobie łapki? To tajny sygnał

Dlaczego kotek kładzie na tobie łąpkę?
Dlaczego kotek kładzie na tobie łąpkę?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

11.09.2023 18:59, aktual.: 11.09.2023 21:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co tak naprawdę dzieje się w kocim umyśle, gdy kładzie łapki na swoim właścicielu? Koty nieustannie posługują się swoją mową ciała, aby przekazać nam wiele ważnych informacji. Wystawianie łapki to ważny sygnał.

Właściciele kotów często zastanawiają się nad tajemniczymi gestami swoich futrzastych towarzyszy. Często chcą przekazać nam komunikaty takie jak: "jesteś dla mnie ważny," "ufam ci" lub "kocham cię."

Warto jednak wiedzieć, kiedy kot prosi o chwilę spokoju lub ma dość bliskości.

Jednym z tajemniczych zachowań, które koty wykazują wobec swoich opiekunów, jest dotykanie ich łapkami. Za tym gestem może kryć się wiele cennych informacji.

Łapa miłości. Kot pokazuje, że czuje się bezpiecznie

Jeśli jednak kot sam podchodzi i kładzie na tobie lekko ugiętą łapkę, to znak, że czuje się przy tobie bezpiecznie. Koty nie wchodzą w fizyczną interakcję z każdą przypadkowo napotkaną osobą. Zazwyczaj ograniczają się do małej grupy "wybrańców."

Dlatego, kiedy twój kot dotyka cię łapkami, świadczy to o ogromnym zaufaniu. Łapki kotów są niezwykle wrażliwe na dotyk, dlatego tak ważne jest, że twój kot pozwala ci na bliski kontakt. To znak, że uważa cię za godnego zaufania.

Sygnał ostrzegawczy

Każdy kot to indywidualista, ceniący sobie własną przestrzeń i czas spędzany w samotności. Dlatego nie zawsze chcą być pieszczeni. Jeśli twój kot kładzie wyprostowaną łapkę na twojej twarzy lub klatce piersiowej i delikatnie odpycha cię w ten sposób, to znaczy, że chce odrobiny spokoju.

To nie oznacza, że nie cię kocha lub nie ceni twojej obecności, ale po prostu potrzebuje czasu dla siebie. Warto uszanować tę granicę i pozwolić mu na chwilę w pojedynkę. Twój kot z pewnością doceni tę delikatność i prędzej czy później sam wróci po kolejną dawkę czułości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chce zwrócić na siebie uwagę

Energiczne dotykanie łapkami to czasami to sposób, w jaki kot próbuje zwrócić na siebie twoją uwagę. Może to być sygnał zachęcający do wypełnienia miski ulubioną karmą lub zaproponowania wspólnej zabawy. Koty są zwierzętami, które przez większą część dnia spędzają na drzemkach, ale czasami lubią poszaleć. Kiedy twój kot jest pobudzony i dotyka cię łapkami, może to być próba zachęcenia cię do wspólnych harców. To doskonała okazja, aby spędzić czas z ukochanym pupilem i wzmocnić waszą więź.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (66)
Zobacz także