Najgorszy gadżet dla kota. Będzie żył w wiecznym stresie

Najgorszy gadżet dla kota. Będzie żył w wiecznym stresie

Zwróć uwagę na obrożę swojego kota
Zwróć uwagę na obrożę swojego kota
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
01.02.2024 10:26, aktualizacja: 01.02.2024 15:26

Każdy kto ma w domu pupila, chce dbać o niego jak najlepiej. Zdarzają się jednak błędy, które popełniamy nieświadomie. Okazuje się, że nawet wybór obroży dla kota ma ogromne znaczenie. Jakiej nie kupować?

Wybrać najprostszą, a może jakąś kolorową lub we wzorki? Wybór dodatków dla psów i kotów jest dzisiaj ogromny. Ważne jednak, aby przed zakupem upewnić się, czy dodatek będzie dobry dla naszego małego członka rodziny.

Nie kupuj takiej obroży dla kota

Okazuje się, że jednym z nietrafionych gadżetów dla naszych kotów jest obroża z dzwoneczkiem. Założenie jej na kocią szyję, może doprowadzić do nieszczęścia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Można pomyśleć, że to niezwykle uroczy dodatek. Dzwoneczek wydaje się dobrym rozwiązaniem, gdy twój kot wychodzi na zewnątrz. Jego natura łowcy z pewnością podpowiada mu, aby zapolować na ofiarę, a dzwoneczek będzie mógł ją ostrzec przed łowcą.

Jest też jednak wiele minusów takiego rozwiązania. Przede wszystkim obroża z dzwoneczkiem naraża kota na niebezpieczeństwo. Dźwięk przywieszki ostrzega nie tylko potencjalne ofiary kota, ale też jego wrogów. Jako właściciele pupila nie powinniśmy zwiększać szans innych drapieżników na wyrządzenie krzywdy kotu. Dzwoneczek przy obroży skutecznie zagłusza dźwięki, które mogę ostrzec zwierzaka przed zagrożeniem.

Poza tym irytujący i wysoki dźwięk dzwonka może doprowadzić do zmian w zachowaniu naszego kota. Do tej pory układny pupil może stać się agresywny i pobudzony. Każda czynność wywołująca dźwięk (również jedzenie czy korzystanie z kuwety) może być utrudniona i denerwująca kota. Życie w stresie nie służy niczemu dobremu. Co ważne - permanentny dźwięk może uszkodzić słuch pupila.

Pamiętajmy także, że koty to łowcy, zwierzęta żądne polowań. Tylko sukces w tej dziedzinie może sprawić, że będą szczęśliwe i zadowolone. Dzwonek ostrzega ofiary przed napastnikiem, co wyklucza możliwość upolowania przez kota. Z zabawkami jest podobnie - muszą to być zabawy realne, które pozwolą kotu osiągnąć satysfakcję z rozrywki.

Kot z obrożą
Kot z obrożą© Adobe Stock

Czy kot potrzebuje obroży?

Obroża nie jest niezbędna dla kota. Świetnie sprawdza się w przypadku tzw. kotów wychodzących, bo dzięki temu możemy z łatwością dopiąć smycz. Są jednak inne funkcje obroży przydatne przy kocie i warto rozważyć, czy sprawdzą się w waszym przypadku.

Otóż kocia obroża przydaje się do:

  • zamontowania adresatki z danymi właścicieli
  • może mieć różne właściwości, np. przeciwko pasożytom
  • to znak, że kot ma właściciela
Kot z obrożą
Kot z obrożą© Adobe Stock

Wypełnij naszą ankietę dotyczącą Walentynek TUTAJ.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta