Podnosi ogon na twój widok? Chce przekazać ważny komunikat

Jak interpretować uniesiony ogon kota?
Jak interpretować uniesiony ogon kota?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

08.06.2024 13:43, aktual.: 08.06.2024 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karolina Greger to psia i kocia behawiorystka, która prowadzi konto na TikToku. To właśnie tam dzieli się z innymi użytkownikami wiedzą na temat zwierząt. Ostatnio opowiedziała o zachowaniach mruczków. Jak można je interpretować? Nie bez powodu zwraca się uwagę na ich ogony.

Każdy właściciel kotów chciałby, aby mogły się z nami porozumiewać. Niestety nie potrafią mówić, jednak dają nam konkretne sygnały, dzięki którym powinniśmy wiedzieć, co chcą nam przekazać. Okazuje się, że szczególnie pomocny jest w tym przypadku ich ogon.

Dlaczego kot podnosi ogon?

Bywają uparte, przez co często stawiają na swoim. Jeśli na czymś bardzo im zależy, zrobią wszystko, by osiągnąć swój cel. Najczęściej ma to związek z jedzeniem lub zwróceniem na siebie naszej uwagi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mając pod opieką kota, warto wiedzieć, jak dokładnie interpretować ich różne zachowania. Dobrze jest obserwować jego ogon, który może wiele zdradzać na temat jego samopoczucia.

- Ogon uniesiony z zadartą końcówką to wesołe powitanie. Oznaka pewności siebie - powiedziała na TikToku behawiorystka, Karolina Greger.

Ekspertka zwróciła również uwagę na ogon ustawiony poziomo do podłoża. Zdaniem tiktokerki może m.in. oznaczać to, że coś szczególnie zwróciło uwagę naszego zwierzaka.

Obserwacja kluczem do rozszyfrowania zachowania kota

Zwierzęta, podobnie zresztą jak ludzie, mają swoje uczucia. Każdy kot może mieć zupełnie innych charakter i lubić coś innego. Właśnie dlatego, zanim zaczniemy analizować jego zachowanie, trzeba bacznie go obserwować.

- Należy pamiętać, że aby dobrze zinterpretować koci nastrój, musimy brać pod uwagę kontekst oraz całokształt mowy ciała kota - ostrzegła w swoim nagraniu Karolina Greger.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz ciekawy news, zdjęcie czy film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (28)
Zobacz także