Kot głośno miauczy? Zdziwisz się, co to oznacza
Wiele osób chciałoby, żeby ich koty mogły mówić. Wtedy znacznie łatwej byłoby zrozumieć, czego w danej chwili potrzebują. Na szczęście zwierzaki mają sposoby, by móc się z nami skomunikować. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak właściwie odczytywać ich sygnały.
26.07.2024 | aktual.: 26.07.2024 20:48
Kot miauczy wniebogłosy? A może chowa się w kartonie? Okazuje się, że robi to nie bez powodu. Co jednak powinno budzić nasz niepokój? Sprawdźcie.
Kot nieustannie miauczy? To ważny znak
Kot może miauczeć z różnych powodów. Czasami robi to z ekscytacji, a czasami, by coś na nas wymusić. Zdarza się jednak, że w ten sposób daje nam do zrozumienia, że coś go boli. Skąd jednak wiedzieć, czy właściwie reagujemy na wydawane przez niego dźwięki? W tym przypadku bardzo ważne jest to, jak dobrze znamy swojego pupila.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zdarza się, że mruczki miauczą, bo chcą dostać dodatkową porcję jedzenia. Musimy wówczas wykazać się nie lada silną wolą, bowiem inaczej będą zachowywać się w ten sposób bez końca.
Często też koty po prostu się nudzą i właśnie miaucząc, chcą zwrócić na siebie naszą uwagę. Pomóc powinny jednak dodatkowe głaski i wspólna zabawa. Koty mogą również wydawać z siebie charakterystyczne dźwięki, gdy coś im się nie podoba, np. nowy mebel w domu, dlatego niezwykle ważna jest nasza spostrzegawczość.
Jeśli jednak nasz pupil nie miauczał aż tak często i nagle zaczął to robić, może okazać się, że coś mu dolega. Wówczas należy niezwłocznie udać się z nim do weterynarza.
Czytaj też: Zawołaj tak kota. Przyjdzie od razu
Kot chowa się w kartonie? Ma ważny powód
Wiele osób nie rozumie, czemu koty zamiast wygodnego posłania wybierają twardy i niezbyt przyjemny karton. W końcu właściciele mruczków często wydają niemałe pieniądze na ich legowiska. Okazuje się, że czworonogi nie robią tego bez powodu.
Koty uwielbiają ciemne i małe powierzchnie. Właśnie dlatego w kartonach czują się niezwykle bezpiecznie, a do tego jest im w nich znacznie cieplej. Naukowcy z Uniwersytetu Utrechckiego w Holandii dowiedli także, że mruczki czują się w nich dużo bardziej zrelaksowane i mniej zestresowane.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl