ModaKrata vichy (gingham) wraca tego lata. Spódnice i szorty z ulubionym wzorem Brigitte Bardot to must have sezonu

Krata vichy (gingham) wraca tego lata. Spódnice i szorty z ulubionym wzorem Brigitte Bardot to must have sezonu

Kratka vichy (gingham) wraca do łask
Kratka vichy (gingham) wraca do łask
Źródło zdjęć: © www.instagram.com, jyo_shankar
01.06.2020 12:55

Karty vichy, zwana również gingham, jest ukochanym wzorem Brigitte Bardot. Tego lata pokochały ją również influencerki, które publikują zdjęcia, na których pozują w spódnicach, szortach i koszulach w kultową kratkę.

Kratkę vichy uwielbiały gwiazdy Hollywood lat 50. Wzór, który wcześniej był kojarzony głównie jako element wakacyjnej garderoby, stał się kultowy między innymi za sprawą Brigitte Bardot, która pokochała go do tego stopnia, że w 1959 roku wzięła ślub w różowo-białej kraciastej sukni ślubnej. Tego lata kultowy trend wraca do łask i zobaczymy go w nowym wydaniu.

Kratka vichy (gingham) najmodniejszym wzorem na lato 2020

W 2020 kratę gingham lansowały między innymi takie marki jak Miu Miu, Emilia Wickstead czy Ganii, a trend z wybiegów szybko podłapały sieciówki. Już teraz w niemalże każdej galerii natraficie na duży wybór spodni, koszul czy sukienek, ale to nie wszystko, gdyż krata zagościła nawet na ozdobach do włosów i kostiumach kąpielowych. Influencerki chętnie łączą kraciaste spódnice z prostymi, białymi t-shirtami, dżinsowymi kurtkami i kapeluszami z dużym rondem. Najmodniejsze kolory kraty vichy to czerwień, czerń oraz odcienie żółci.

Źródło artykułu:WP Kobieta