ModaWesele 2020. Przesunęłaś termin ślubu i przyjęcia? Ekspertki radzą, jak przechować suknię ślubną

Wesele 2020. Przesunęłaś termin ślubu i przyjęcia? Ekspertki radzą, jak przechować suknię ślubną

Wesele 2020. Przesunęłaś termin ślubu i przyjęcia? Ekspertki radzą, jak przechować suknię ślubną
Źródło zdjęć: © Getty Images
Dominika Czerniszewska

20.05.2020 18:31, aktual.: 20.05.2020 20:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duże wesela przez pandemię koronawirusa nie mogą się odbywać już od połowy marca. Większość par młodych zdecydowała się przełożyć je... na lato, jesień lub kolejny rok. Radzimy zatem, jak przechować suknię ślubną na ten wyjątkowy dzień.

W kwietniu premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że śluby mogą się odbywać w czasie pandemii. Początkowo urzędy stanu cywilnego nie dostały żadnych wytycznych. Dopiero później pojawiło się rozporządzenie, które zniosło część ograniczeń związanych z epidemią. Od 22 kwietnia urzędy muszą już udzielać ślubów, ponieważ wpisano je na listę "zadań niezbędnych".

Problem nadal występuje w przypadku wesel. Organizatorzy oraz pary, które zarezerwowały i opłaciły sale weselne, wciąż nie wiedzą, na czym stoją. Na pytanie o to, kiedy rząd podejmie decyzję w sprawie wesel, odpowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz. – To jest ostatnia faza odmrażania, tak jak dziś ją zapisaliśmy na osi czasu. (...) Nie jesteśmy w stanie przewidzieć z bardzo dużą dokładnością, co się wydarzy w ciągu najbliższych 3-4 tygodni – oznajmiła.

Wielu narzeczonych zdecydowało się przełożyć termin uroczystości. Jeśli odebrałaś suknię przed wybuchem pandemii, musisz upewnić się, że pozostanie w najlepszym stanie, dopóki w końcu nie nastąpi długo oczekiwany dzień ślubu.

Jak przechować suknię ślubną?

Wielu ekspertów z branży ślubnej potwierdza, że właściwy sposób dbania o suknię ślubną zależy od materiału i tego, jak długo zamierzasz ją przechowywać. Sameera Azeem, dyrektorka kreatywna brytyjskiej marki odzieżowej Ghost London, twierdzi, że materiałowa torba na ubrania jest wystarczająca. Natomiast jeśli ślub przełożony jest o ponad rok, jej zdaniem potrzebne będzie pudełko ślubne z twardej deski. "Zapobiega to marszczeniu i ochroni sukienkę przed ostrym światłem, kurzem i owadami" – argumentuje.

Jeśli suknia jest obszyta koralikami lub wykonana z ciężkich tkanin, Gemma Green, dyrektorka butiku ślubnego Wild Flora, zaleca przechowywanie jej na płasko, ponieważ ciężar może z czasem spowodować opadnięcie materiału.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na torbę czy pudełko, kluczową kwestią jest unikanie opakowań wykonanych z tworzywa sztucznego. Może on powodować przebarwienia w wyniku rozpadu włókien. Aby zapobiec uszkodzeniu sukienki podczas przechowywania, Karen Whybro, założycielka i dyrektorka alternatywnego butiku ślubnego Rock The Frock, zaleca podszyć podszewkę bezkwasową bibułką, ponieważ ochroni to tkaninę przed dalszymi przebarwieniami, kurzem lub wilgocią.

Gdzie przechowywać suknię ślubną?

Gdy twoja suknia zostanie idealnie zapakowana, następną rzeczą do rozważania jest to, gdzie ją przechować. Jeśli sukienka jest lekka, twoja szafa będzie wystarczająca. Charlie Brear, projektantka sukien ślubnych zaleca, aby trzymać suknie trzymać w chłodnym, suchym miejscu, które ma stałą temperaturę. Tak, aby nie docierało tam bezpośrednio światło. Green dodaje, że jeśli kreację przechowuje się przez ponad osiem miesięcy, warto zdejmować ją co jakiś czas, aby "dać pooddychać warstwom".

Źródło: independent.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także