UrodaKrem z jadem węża, czyli botoks w kremie

Krem z jadem węża, czyli botoks w kremie

Krem z jadem węża, czyli botoks w kremie
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Marlena Kostyńska
14.06.2018 11:42, aktualizacja: 30.06.2018 14:05

Krem z jadem węża to jeden z hitów kosmetycznych o działaniu liftingującym, który pomaga w walce ze zmarszczkami. Czy wyciąg z jadu węża faktycznie pomaga odmłodzić cerę? Poznaj właściwości kremu z jadem żmii.

Krem z jadem węża – pochodzenie kosmetyku

Mimo bardzo sugestywnej nazwy krem z jadem żmii nie zawiera w sobie prawdziwego jadu węża, a uzyskiwany syntetycznie neuropeptyd wzorowany na składniku jadu żmii świątynnej. Fenomen kremu z jadem węża dotarł do Europy z krajów azjatyckich, ponieważ właśnie tam – szczególnie w Malezji – występują żmije świątynne.

Krem z jadem węża – właściwości

Syntetyczny wyciąg z jadu węża, czyli trójpeptyd wykorzystywany w kremach, ma działanie rozkurczowe, a więc rozluźnia mięśnie i niweluje zmarszczki mimiczne. Regularnie stosowany na skórę twarzy i szyi krem z jadem żmii pomaga więc ujędrnić skórę, zmniejszyć bruzdy i spłycić zmarszczki, wpływając przy tym korzystnie na jej stan. Właśnie ze względu na niezwykle szybkie działanie liftingujące krem z jadem węża działa porównywalnie do botoksu, jednak dzieje się to stopniowo. Efekty stosowania tego produktu staję się dostrzegalne po kilku tygodniach użytkowania. Zwiększenie elastyczności skóry twarzy jest szczególnie ważne dla cery dojrzałej, ale krem z jadem węża dodatkowo nawilża i regeneruje komórki skóry, a przy tym ujednolica jej koloryt, może więc być stosowany również na inne typy cery.

Kremy do twarzy z dodatkiem syntetycznego wyciągu z jadu węża, jak również wiele innych kosmetyków znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Kremy z jadem węża poza swoim głównym składnikiem zawierają też inne dodatki, dzięki czemu kompozycja produktu zapewnia skórze odżywienie, nie podrażnia i nie uczula. Skład zależy od producenta, ale w kremach z jadem węża znajdziemy m.in. witaminę E, witaminę B, olejki naturalne, kolagen czy koenzym Q10. Dzięki takiemu bogactwu substancji krem z jadem żmii dodatkowo pozwala zwalczać wolne rodniki, a przy tym zrewitalizować cerę zmęczoną i szarą. Działa też nawilżająco i pomaga na przebarwienia skóry, może więc okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą się pozbyć przebarwień potrądzikowych lub zmian powstałych podczas przebywania na słońcu.

Jad węża – zabieg liftingujący

Niektóre salony kosmetyczne mają w swojej ofercie zabieg liftingujący podobny w działaniu do botoksu, jednak stosowane jest do niego silnie skoncentrowane serum z jadem węża, które nie powoduje skutków ubocznych spotykanych czasem w przypadku podawania botoksu. Ogólny przebieg zabiegu z wykorzystaniem jadu węża polega na dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, po którym zostaje ona nawilżona i odżywiona. W tym celu stosuje się preparat pielęgnujący z kwasem hialuronowym i innymi składnikami, np. elastyną, kolagenem i witaminami. Dopiero na tak przygotowaną skórę twarzy aplikowany jest silnie skoncentrowany peptyd, czyli nasz jad węża. Serum z jadem żmii wykorzystywane podczas takiego zabiegu działa podobnie do kremu z dodatkiem tej substancji, jednak o wiele szybciej – składniki wnikają w głębokie warstwy skóry, relaksując włóka mięśniowe i wygładzając zmarszczki. Taki zabieg liftingujący daje efekt zminimalizowania zmarszczek, który zaczyna być zauważalny na krótko po jego wykonaniu.