GwiazdyKrólowa Elżbieta II była zauroczona tym Polakiem. "Uwielbiała go oglądać"

Królowa Elżbieta II była zauroczona tym Polakiem. "Uwielbiała go oglądać"

Królowa Elżbieta II była zauroczona tym Polakiem
Królowa Elżbieta II była zauroczona tym Polakiem
Źródło zdjęć: © Getty Images, Twitter
17.09.2022 14:22, aktualizacja: 17.09.2022 17:26

Królowa Elżbieta II w ostatnich miesiącach życia musiała zrezygnować z wielu rzeczy, którymi wcześniej cieszyła się każdego dnia. Jedna jednak pozostała z nią do samego końca. Monarchini była fanką pewnego Polaka, którego przez lata oglądała w telewizji. O kim dokładnie mowa?

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w zamku Balmoral w Szkocji. O jej pogarszającym się stanie zdrowia mówiono już od wielu miesięcy, a konkretnie od czasu śmierci męża, księcia Filipa. W ostatnim czasie monarchini musiała zrezygnować przez to z wielu czynności, którymi przez lata cieszyła się na co dzień - spacerów czy jazdy konno. Jedną jednak kontynuowała do samego końca. Uwielbiała oglądać prognozę pogody w BBC.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Królowa Elżbieta II była zauroczona tym Polakiem

Jak się okazuje, królowa Elżbieta II była wielbicielką prognozy pogody w stacji BBC - w szczególności, kiedy prowadził ją Polak, Tomasz Schafernaker. 43-latek od razu zdobył serce brytyjskiej monarchini, która uwielbiała podobno jego dość nietypowe nazwisko.

- To było trochę jak zadurzenie. Zawsze chciała oglądać prognozę pogody, kiedy on ją prowadził na antenie. Rozbawiało ją, gdy wymawiano jego nazwisko, ale uwielbiała go oglądać - ujawniła osoba z bliskiego otoczenia zmarłej królowej w rozmowie z "Daily Mail".

Kim jest Tomasz Schafernaker?

Ulubiony prezenter pogody zmarłej królowej Elżbiety II to Polak urodzony w Gdańsku. Tomasz Schafernaker wychował się w Polsce, ale swoją edukację kontynuował w Wielkiej Brytanii. Ukończył meteorologię na Uniwersytecie Reading w Berkshire, a od 2006 roku pracuje dla stacji BBC. W czasie lockdownu został uznany najpopularniejszym prezenterem pogody w Wielkiej Brytanii. Ma tysiące fanów, a w szczególności - fanek.

Schafernakera cechuje w pracy przede wszystkim wrodzony luz. W sierpniu tego roku pojawił się przed kamerami w eleganckim stroju, do którego dobrał wygodne trampki, co stało się tematem rozmów wielu Brytyjczyków. Jedno byli tym zachwyceni, inni stwierdzili, że taki ubiór prezentera jest nieodpowiedni. On jednak jest po prostu sobą.

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta