Trwa ładowanie...

Krostki na udach. Dlaczego się pojawiają? Jak bezpiecznie pozbyć się zmian skórnych?

Krostki na udach mogą pojawić się z różnych powodów, najczęściej alergicznych albo mogą być oznaką chorób skórnych. Dla pewności najlepiej skonsultować zmiany z lekarzem, który prawidłowo wskaże kierunek leczenia. Czasami krostki na udach nie wykazują żadnych dodatkowych dolegliwości, dlatego też bardzo szybko można się ich pozbyć.

Share
Krostki na udach mogą pojawić się z różnych przyczyn chorobowych.
Krostki na udach mogą pojawić się z różnych przyczyn chorobowych.Źródło: Pexels
d3vffec

Prawidłowa pielęgnacja skóry zapobiegnie powstawaniu możliwych krostek na udach. Należy unikać pewnych działań albo wprost przeciwnie, należy pamiętać o ważnych wskazówkach, które umożliwią zachowanie doskonałej kondycji skóry. Jeśli jednak krostki na udach zaczynają się pojawiać, koniecznie sprawdź, o czym warto pamiętać.

Krostki na udach – dlaczego się pojawiają?

Krostki na udach są dosyć powszechnym zjawiskiem, ale powstają w wyniku różnych czynników. Najczęściej są spowodowane zapaleniem mieszków włosowych – wówczas okolice ud są mocno zaczerwienione i podrażnione, a krostki mogą zachodzić ropą. Do tej dolegliwości może przyczynić się noszenie sztucznych materiałów oraz nieprawidłowe golenie nóg. Kolejną przyczyną powstawania krostek na udach są różnego rodzaju alergie, w tym na substancje drażniące. Niedopasowane kosmetyki albo uczulające środki do prania mogą wywołać podobne zmiany skórne.

Krostki na udach – czy mogą świadczyć o chorobie?

Oczywiście w niektórych sytuacjach krostki na udach mogą świadczyć także o poważniejszych chorobach. W przypadku większych zmian mogą świadczyć o ospie wietrznej, dlatego jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem. Oprócz tego krostki na udach mogą świadczyć o:

d3vffec

Rzadko, ale zdarza się, że krostki na udach mogą być oznaką tzw. trądziku odwróconego. Dosyć łatwo go rozpoznać, ponieważ zmiany pojawiają się także w pachwinach.

Krostki na udach – jak im zaradzić?

Poważne zmiany skórne, szczególnie z rumieniem i ropą, powinny być pokazane lekarzowi, który wdroży prawidłowe leczenie. Czasami wystarczą maści, ale w niektórych sytuacjach zdecydowanie pomocne będą antybiotyki albo inne silniejsze leki. Chcąc pozbyć się krostek na udach zacznij odpowiednio dbać o skórę na udach. Zacznij stosować delikatne żele, płyny i inne kosmetyki pod prysznic czy do kąpieli. W przypadku skóry wrażliwej najlepiej korzystać z preparatów hipoalergicznych. Krostek na udach nie wolno rozdrapywać ani wyciskać, bo problem się zaogni. Unikaj korzystania z peelingów, które rozniosą zapalenie. Zwracaj uwagę na zabieg golenia nóg - zawsze dbaj o ostrze maszynki.

3 zastosowania czerwonej szminki. Zrobicie nią cały makijaż

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vffec

Podziel się opinią

Share
d3vffec
d3vffec