Trwa ładowanie...

Książę Andrzej nie stanie przed sądem. Uniknął procesu o gwałt, ale zapłaci milionowe "zadośćuczynienie"

Miał być historyczny proces, a będzie wielomilionowe zadośćuczynienie. Książę Andrzej nie stanie przed sądem w związku z oskarżeniem przez Virginię Roberts o molestowanie seksualne, gwałt i pedofilię. Choć nie wiadomo, dlaczego właśnie tak ma zakończyć się ta sprawa, królowa podjęła ostateczne kroki, aby pozbawić syna pełnienia królewskich obowiązków.

Książę Andrzej nie stanie przed sądem Książę Andrzej nie stanie przed sądem Źródło: Getty Images
ddcuhh6
ddcuhh6

Już nie "Jego wysokość...", a "Jego ostateczna hańba". To właśnie tak piszą teraz o księciu Andrzeju brytyjskie media, które, zasłużenie, nie pozostawiają na nim suchej nitki. Książę, który zdecydował się pójść na ugodę i zapłacić Virginii Roberts odszkodowanie (a mówi się nawet o 12 mln funtów), nie stanie przed sądem. Choć dla Roberts, zdaniem jej prawnika, jest to szczęśliwa wiadomość, nie takiego zakończenia sprawy oczekiwano.

Książę Andrzej nie stanie przed sądem

Syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa został oskarżony przez Virginię Roberts o molestowanie seksualne, gwałt i pedofilię. Dorosła dziś kobieta twierdzi, że była regularnie wykorzystywana przez księcia, kiedy miała 17 lat, a wszystko to działo się za sprawą (zmarłego w 2019 roku) Jeffreya Epsteina, o którym w ostatnich latach mówi się wiele.

Faktem jest, że książę Andrzej i Jeffrey Epstein byli ze sobą powiązani, a Brytyjczyk miał korzystać dzięki "przyjacielowi" z usług seksualnych, zmuszając do nich nieletnich. Oskarżenia Roberts, która pozwała Epsteina i jego współpracowniczkę, Ghislaine Maxwell, już w 2015 roku, na początku były przez sąd odrzucane. Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy coraz więcej kobiet ujawniało, że one także były zmuszane do seksu.

ddcuhh6
Virginia Roberts oskarżyła księcia Andrzeja o molestowanie seksualne, gwałt i pedofilię Getty Images
Virginia Roberts oskarżyła księcia Andrzeja o molestowanie seksualne, gwałt i pedofilię Źródło: Getty Images, fot: Emily Michot

"Ostateczna hańba" księcia

Większość kobiet wyjawiało, że jednym z mężczyzn, z którymi miały kontakt seksualny, był właśnie książę Andrzej. Mówiły, co wówczas się działo, jak dochodziło do gwałtów, wymieniały fetysze księcia. On na początku "empatycznie zaprzeczał". Udzielił wywiadu dziennikarce BBC, który jeszcze bardziej go pogrążył. To w nim opowiedział, że w dzień, w którym miał rzekomo uprawiać stosunek seksualny z Roberts, był z córkami w pizzerii. Potrafił podać jej nazwę, ale "nie pamiętał", o czym rozmawiał z Epsteinem podczas ich spotkań.

Cztery godziny po wywiadzie dla BBC książę przestał pełnić obowiązki królewskie. Królowa Elżbieta II podjęła wszelkie kroki, aby uniknąć kolejnego skandalu, który miał nadejść chwilę później - rozpoczęcie procesu sądowego, w którym brytyjski książę miał być sądzony jako osoba prywatna, a nie członek rodziny królewskiej.

ddcuhh6

Zapłaci milionowe zadośćuczynienie

I tak wielki skandal z księciem Andrzejem w roli głównej zakończył się... ugodą. Virginia Roberts otrzyma prawdopodobnie 12 mln funtów (które według doniesień zapłaci królowa Elżbieta II), a książę Andrzej uniknie procesu, ale nie hańby. Królowa odebrała mu większość tytułów i odznaczeń, a on nie pojawi się już u boku swojej rodziny podczas oficjalnych uroczystości. Zdaniem brytyjskiej prasy "jego reputacja już się nie podniesie".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Kulisy związku Diany i Karola

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

ddcuhh6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddcuhh6